Спартак Плевен нанесе първа загуба на Берое, след като старозагорци не познаваха вкуса на поражението след отпадането им в Лига Европа от Брьондби. Спартак спечели с 3:0 срещу Берое контролата, която се игра пред около 500 зрители на спортна база "Берое".

Мачът започна с надмощие за Берое и в 17-та минута Том получи топката в наказателното поле на Спартак, след което стреля от малък ъгъл, но Димитър Пантев успя да спаси.

Три минути по-късно Елиаш пусна перфектен извеждащ пас към Спас Делев, който излезе сам срещу вратаря на Спартак и стреля, но Димитър Пантев успя да плонжира и да отклони топката в корнер.

Игор Джоман пробва да изненада Пантев с далечен удар от около 28 метра в 22-та минута, но топката премина встрани от десния стълб на вратата на Спартак. В 25-та минута Спас Делев центрира от корнер в наказателното поле на Спартак, където Георги Динков стреля с глава, но топката премина на сантиметри над напречната греда в аут.

Спартак Плевен организира много добра атака в 29-та минута, когато топката попадна в Стефан Христов, който отправи опасен удар, но Илко Пиргов успя да спаси.

Втородивизионният тим поведе в 34-та минута, когато Цветан Тодоров получи много добър пас в наказателното поле на Берое. Той овладя топката с гръб към вратата, след което технично я обработи и я с премерен удар я изпрати зад Илко Пиргов.

Берое натисна своя съперник до края на първото полувреме в опит да изравни резултата. В 38-та минута Кирил Личев пусна много хубав извеждащ пас към Антон Огнянов, който навлезе в наказателното поле на Спартак и излезе сам срещу Пантев, но вратарят успя да спаси удара му.

Антон Огнянов разтресе напречната греда на вратата на Спартак Плевен в 42-та минута след изпълнение на фаул.

Спартак Плевен можеше да вкара втори гол в 44-та минута, но Стефан Христов и Цветан Тодоров пропуснаха да нанесат завършващ удар по посока на вратата на Илко Пиргов.

В последната минута на първото полувреме Георги Божилов взаимодейства отлично с Иван Коконов, който стреля от движение, но вратарят Пантев успя да спаси с крак. В следващата атака Кирил Личев пусна извеждащ пас към Иван Коконов, който обаче бе изпреварен от Димитър Пантев и вратарят успя първи да играе с топката.

Спартак Плевен отбеляза втори гол в 51-та минута, когато Пламен Илиев центрира от фаул в наказателното поле на Берое, където Преслав Антонов с глава изпрати топката във вратата на Илко Пиргов.

Иван Коконов отправи диагонален удар от ъгъла на наказателното поле на Спартак в 66-та минута, но топката срещна десния стълб на вратата на Орлинов. Минута по-късно Георги Андонов отправи далечен удар, но не успя да намери очертанията на вратата на Спартак. В 70-та минута Венцислав Василев направи добър пробив, след което комбинира със Станислав Костов, който стреля, но Орлинов спаси.

В 90-та минута Спартак Плевен вкара трети гол, след като с хубав извеждащ пас беше намерен Иван Денков. Той излее сам срещу Илко Пиргов и с удар покрай него прати топката в мрежата на Берое.

В последните секунди на срещата Неманя Милисавлевич отправи много хубав далечен удар, но вратарят на плевенчани успя да спаси, а след това Костов не можа да стигне до отбитата топка.

Следващият официален мач на Берое е в Стара Загора на 12 септември от 20 ч. срещу Лудогорец и може да го гледате по Gong Play и по телевизия Diema Sport, както и да го проследите в Gong.bg

Берое: 23. Илко Пиргов – 24. Венцислав Василев, 3. Владимир Зафиров (к) (62' – 28. Веселин Пенев), 15. Георги Динков, 11. Антон Огнянов (55' – 9. Станислав Костов) – 27. Игор Джоман (62' – 2. Неманя Милисавлевич), 70. Том (58' – 73. Стивън Петков) – 4. Венелин Филипов (46' – 13. Емин Ахмед), 21. Елиаш (33' - 16. Кирил Личев), 77. Спас Делев (33' – 17. Иван Коконов) – 14. Георги Божилов (58' – 7. Георги Андонов)

Спартак Плевен: Димитър Пантев, 11. Стенислав Георгиев, 5. Кристиан Григоров, 3. Живко Господинов, 4. Георги Пейчев, 13. Жюлиен Бенков, 17. Антон Иванов, 15. Тихомир Тодоров, 10. Васил Шопов, 9. Стефан Христов, 6. Цветан Тодоров (през второто полувреме влязоха в игра – Марин Орлинов, Пламен Илиев, Богомил Христов, Преслав Антонов, Даниел Гергов, Николай Ботев и Иван Денков)