Лудогорец постигна своята втора победа за сезон 2014/2015 в А група, след като премаза Локомотив Пловдив с 4:1 под тепетата. Жуниор Кишада реализира два гола срещу крайно респектирания тим на "смърфовете", дебютно попадение реализира Вандерсон, а Върджил Мисиджан сътвори истински шедьовър през второто полувреме. Резервата Бирсент Карагерен вкара гола на честта за локомотивци, които останаха седми в класирането с 5-те си точки. Лудогорец, за който дебютира младият Преслав Петров, пък се изкачи до 2-ата позиция със 7 пункта.

Единствената лоша новина за разградчани в иначе безоблачното гостуване беше травмата на Браян Ангуло, който се появи като последна трета смяна в края на мача. В 88-ата минута без да беше замесен в единоборство, колумбиецът изпита остра болка в лявото бедро и падна на тревата. Впоследствие левият бек излезе накуцвайки на терена и така гостите завършиха мача с 10 души.

Шампионите започнаха с едва двама от титулярите, които играха срещу Партизан в Белград през седмицата, и това си пролича. В 4-ата минута юношата Александър Василев увисна при извеждащо подаване на Александър Якимов отдясно по атаката на домакините. Дани Кики овладя в наказателното поле, пробва изстрел, който бе блокиран, а при втория си опит капитанът на „смърфовете“ бе затворен умело от вратаря Иван Чворович.

Обещаващото начало на домакините обаче бе опропастено от вратаря им Йордан Господинов в 11-ата минута. Защитник на пловдивчаните му върна топката извън наказателното поле, а опитният страж се забави с изчистването, което позволи на Жуниор Кишада да го притисне. Господинов опита да изрита надалеч, но вместо това нацели бразилеца, а рикошетът прати топката в мрежата за 0:1.

Без да притискат особено опонента си, „орлите“ скоро стигнаха и до втори гол, а негов автор отново бе Кишада. В 19-ата минута халфовете на Локомотив позволиха много леко Анисе да им отмъкне кълбото в централния кръг. Новото попълнение на разградчани проби към наказателното поле и пусна вляво към Кишада, който без проблем разстреля Господинов с диагонален шут в долния ляв ъгъл.

Локомотив трудно успяваше да се докопа до топката въпреки не особено бързото темпо на мача. В 31-ата минута Мартин Камбуров можеше да върне надеждите на своя тим с добре изпълнен пряк свободен удар от около 27 метра. Иван Чворович обаче бдеше и с атрактивен плонж изби кълбото в корнер.

Три минути по-късно Лудогорец наказа за трети път „черно-белите“. Кишада много хубаво избяга от засадата по десния фланг, влезе към наказателното поле и с нисък пас сервира на Вандерсон през купа от играчи. Бразилецът не трепна и с техничен изстрел до дясната греда отбеляза първия си гол в родния елит.

Втората част по нищо не се отличаваше от предишната и Лудогорец продължи с огромна лекота да насочва мача в посока, в която реши. Така само 7 минути след подновяването на играта Абел Анисе получи отдясно и центрира по тревата, а топката попадна у Мисиджан в другия край на наказателното поле. Пред погледа на трима играчи в черно-бели екипи, които само гледаха, холандецът нагласи топката на десния си крак и прати истинско бижу в мрежата на Господинов.

Оттук до края мачът определено се доиграваше, като Локомотив общо взето изостави всякаква идея за съпротива, а в 75-ата можеше да инкасира нов гол. Юношата на "орлите" Александър Василев проби много добре отляво, на метъ-два от аутлинията върна назад зад точката на дузпата, където Кишада овладя. Бразилецът бързо стреля с десния крак, но го стори твърде слабо и в центъра на вратата, което улесни максимално Господинов.

Локомотив изми част от срама в продължението на срещата, когато Иван Чворович сбърка при далечен шут на Александър Якимов. Вратарят на гостите боксира право на пътя на Карагарен, който нямаше проблем да се разпише.

ЛОКОМОТИВ ПД – ЛУДОГОРЕЦ 1:4

0:1 Жуниор Кишада 11'

0:2 Жуниор Кишада 19'

0:3 Вандерсон 34'

0:4 Върджил Мисиджан 52'

1:4 Бирсент Карагерен 90+1'

Локо Пд (4-4-1-1): Йордан Господинов – Ивайло Димитров, Деян Молдованов, Ангел Грънчов, Венелин Филипов – Здравко Илиев (57' – Георги Вълчев), Ванчо Траянов, Благой Наков (72' - Станислав Маламов), Александър Якимов – Дани Кики /к/ - Мартин Камбуров (46' – Бирсент Карагерен)

Старши треньор: Неделчо Матушев

Лудогорец (4-2-3-1): Иван Чворович – Гийерме Шоко (79' - Браян Ангуло), Теро Мантула, Козмин Моци, Александър Василев – Христо Златински /к/ (82' - Даниел Абало), Фабио Ешпиньо – Абел Анисе, Вандерсон, Върджил Мисиджан (70' - Преслав Петров) – Жуниор Кишада