Левски игра много мудно, но все пак успя да стигне до трите точки при домакинството си срещу Пирин, след като „сините” надделяха с 2:0 в мач от 27-я кръг на А група, който се игра на стадион „Георги Аспарухов”.

Мачът се игра на много бавно темпо, като футболистите на Левски контролираха повече топката.

Левски все пак стигна до гол в 36-та минута, когато Гаджев пусна в наказателното поле на Пирин към Йовов, който стреля под плонжа на Макенджиев и прати топката в мрежата му за 1:0.

В 44-та минута Николай Димитров подаде към Йовов, който овладя топката на гърди, след което стреля покрай Макенджиев и прати топката в мрежата на Пирин.

През второто полувреме темпото на игра бе още по-ниско, а положенията пред двамата вратари липсваха.

„Сините” можеха да направят по-убедителна победата си, но Телкийски, Йовов и Милиев направиха пропуски.

Левски продължава да се намира на четвърто място във временното класиране с актив от 50 точки, а Пирин е на десета позиция с 37 точки.