Черно море спечели с 2:1 домакинството си срещу Ботев Пловдив в мач от 14-я кръг на А група. „Моряците“ постигнаха трета победа в последните четири мача, докато „канарчетата“ допуснаха трета загуба в последните си четири мача.

Още във 2-та минута на мача Мирослав Манолов бе изведен зад защитата на Ботев отляво в наказателното поле, след което шутира с левия крак, но Адам Стаховяк излезе предвидливо и изби. В 9-та минута Тодор Паланков отправи фронтален удар от 20 метра, но Адам Стаховяк се намеси и изби в корнер. Три минути по-късно Иван Коконов бе изведен сам отляво, след което шутира прибързано и топката премина над вратата. В 20-та минута Марчин Бургхард насочи топката под напречната греда на вратата на Ботев, но Адам Стаховяк успя да избие в корнер.

Черно море поведе в резултата в 21-та минута. След поредното центриране от корнер в наказателното поле на Ботев, защитата на гостите успя да избие топката, но тя попадна в Курьор, който от 20 метра от въздуха я изпрати долния десен ъгъл на Адам Стяховяк.

Черно море успя да удвои своята преднина в 23-та минута. Иван Коконов стреля от въздуха, но топката рикошира и попадна в Тодор Паланков, който елегантно елиминира Адам Стаховяк и вкара в опразнената врата за 2:0.

Защитникът на Ботев Пламен Николов получи контузия и бе заменен принудително в 31-та минута от Росен Колев.

В края на първото полувреме Ботев успя да нанесе първите си удари в очертанията на вратата на Черно море. Илко Пиргов отрази последователно удари на Иван Цветков в 40-та и Лъчезар Балтанов в 41-та минута.

Черно море можеше да реши окончателно мача в 51-та минута, когато Иван Коконов излезе сам срещу Адам Стаховяк, но стреля слабо и вратарят на Ботев спаси.

Ботев успя да намали изоставането си в резултата в 63-та минута, когато Мариян Огнянов стреля от фаул от дъгата на наказателното поле на Черно море и изпрати топката в десния ъгъл на вратата на Илко Пиргов.

Домакините бяха много близо до това да вкарат трети гол в 68-та минута, когато Симеон Райков прехвърли с техничен удар Адам Стаховяк, но футболист на Ботев успя да изчисти от самата гол линия в корнер.

Черно море успя да задържи преднината си от един гол до края на срещата.

Черно море остава на осмо място, но вече има 18 точки. Ботев е пети с 21 точки.

Черно море - Пиргов, Котев, Александров, Венков, Стенио,  Клок, Паланков, Буркхардт /89-та мин. Атанасов/, Курьор /85-та  мин. Петков/, Коконов /59-та мин. Райков/, Манолов.

Ботев - Стаховяк, Христов, Инез, Николов /30-та мин. Росен Колев/, Филипов, Гамаков /75-та мин. Цветанов/, Иршак,  Балтанов, Огнянов, Цветков /46-та мин. Чунчуков/, Александър  Колев.