Монтана победи с 3:1 румънския Виторул Констанца и завърши с победа лагера си в Турция.

След четири поредни равенства в контролите по време на подготовката в Алания, възпитаниците на Емил Велев победиха втория в румънския шампионат Виторул пред погледа на кмета Злати Живков и секретарят на общината Мариус Конов.

Двубоят се игра в Белек и това бе първият от двата двубоя за Виторул срещу български отбори в днешния ден. По-късно румънците играят контрола и срещу Левски.

Виторул поведе с 1:0 в 14-та минута с гол на Чобану.

Монтана обаче успя да изравни в 37-та минута, когато след пробив на Здравко Лазаров последва отлично центриране и Асен Георгиев с глава изпрати топката във вратата на Виторул.

В 54-та минута бе отсъдена дузпа за Монтана за игра с ръка на румънски защитник в наказателното поле. Иван Минчев реализира наказателния удар и направи резултата 2:1.

Сергей Георгиев оформи крайния резултат в 77-та минута с точен удар. Той игра много силно и в предишния мач срещу Мерани, когато отново влезе като резерва и спечели дузпа за своя отбор.

Монтана приключва лагера си в Алания в петък и се прибира в България.

Стефан Дамянов, специален пратеник на Gong.bg в Турция. Със специалното съдействие на Евима футбол