Монтана се наложи с 1:0 над гостуващия Видима-Раковски в мач от десетия кръг на българското футболно първенство в "А" група.

Така възпитаниците на Стефан Грозданов прекъснаха серия от четири срещи без победа и с актив от 12 точки се отдалечиха от опасната зона.

Севлиевци пък допуснаха четвърто поредно поражение и с 5 точки падна на 14-о място в класирането.

Двубоят беше равностоен с леко териториално превъзходство на домакините.

Гостите получиха първи шанс за гол. В петата минута Ангел Русев беше изведен от Венцислав Бенгюзов в изгодна позиция, но вратарят Христо Иванов успя да отбие удара му.

В 16-ата минута Монтана поведе. След отлична атака от ляво Георги Мечечиев изведе Димитър В. Илиев в добра позиция, халфът съобразително намери непокрития в наказателното поле Луис Едуардо, който отблизо засече в мрежата за 1:0 за Монтана.

Десетина минути преди почивката Янко Сандански стреля опасно от 25 метра, но Ивайло Василев спаси.

Две минути преди почивката Димитър Илиев нахлу в дясно в наказателното поле и шутира по диагонала от 12-13 метра, но топката премина край целта.

В началото на втората част гостите стигнаха до най-чистото си положение. Стойков се възползва от грешка на централния защитник Емил Копаранов и се измъкна сам срещу Христо Иванов.

Нападателят на Видима финтира стража на домакините, но се забави да отправи удар към опразнената врата Копаранов успя да го блокира.

В 52-ата минута домакините пропуснаха да увеличат преднината си. След атака от дясно Кондев намери в наказателното поле Сандански, който шутира от десетина метра под гредата, но право във Василев, който успя да избие. От последвалия корнер от ляво Сандански центрира в пеналта и Копаранов отправи удар с глава, но край целта.

До края играта премина между двете наказателни полета без сериозни положения пред двете врати.