Монтана и Петролул Плоещи завършиха 1:1 във втората контролна среща за българския тим от лагера в Турция.

Контролата се игра в Белек при много студено време и силен вятър, който затрудняваше действията и на двата отбора.

През първото полувреме Монтана стоеше по-добре на терена, но не се намери кой да отправи голов удар.

Най-интересното положение бе в 33-та минута, когато Александру Бенга получи директен червен картон, след като като последен човек фаулира откъсващия се напред Балджийски. От пряк свободен удар обаче, Здравко Лазаров нацели стената.

В 70-та минута Петролул получи правото да изпълни дузпа, след фаул срещу Микеле Палучи. Маринеску отбеляза от бялата точка за 1:0 в полза на румънците.

Ивайло Василев направи много добри спасявания на вратата на Монтана, след като титулярът Христо Иванов не успя да започне в рамката, заради температура.

В 81-та минута Балджийски изравни с хубав прехвърлящ удар.

Това е второ равенство за Монтана по време на предсезонните контроли в Турция. Преди три дни отборът направи 0:0 с Александрия.

Стефан Дамянов, пратеник на Gong.bg в Турция. Със специалното съдействие на Евима футбол