Резервите на Литекс завършиха наравно 1:1 с представителя на Западната Б група Монтана в контрола играна днес в Ловеч. Мачът бе специално организиран за френския нападател Ерве Бюне, който кара пробен период. Именно бившият нападател на Дижон и Шатору откри резултата в 65-та минута след самостоятелна акция. Французинът създаде и всички най-интересни положения пред вратата на Монтана. Гостите изравниха чрез Янчев в 82-та минута.

Наставникът на „оранжевите” Ферарио Спасов заложи основно на футболисти, които по-рядко се появяват в игра.. На вратата започна младежкият национал Илия Николов, пред него в защита ще действаха Скерлев, Генчев, Трифонов и Димитров от дублиращия отбор вдясно. В средата на терена излязоха Паланков, Мишев, Уелингтом, който пропуска мача с Левски за Суперкупата заради наказание, и новото попълнение от Спартак Плевен Момчил Цветанов. Французинът Ерве Бюне и Костадин Хазуров водиха атаката срещу втородивизионния тим.