В първия мач на новия треньор на Литекс Миодраг Йешич ловчанлии завършиха 1:1 със Спартак Плевен в контрола на стадиона в града на люляците.

Втородивизионният тим поведе с попадение на Петров в 15-ата минута. „Оранжевите” изравниха чрез Седрик Юрас, който се разписа с глава в 50-ата минута, след като засече центриране от ъглов удар на Петър Златинов.

Проверката бе организирана с цел Йешич да добие първична представа за качествата и формата на наличните му футболисти.

Сърбинът пусна два различни отбора през полувремената. През първото играха Тодоров, Р. Попов, Николов, Сичеро, Венков, Бударен, Сандриньо, Манолев, Том, Ивелин Попов и Бето.

В игра след почивката се появиха: И. Николов, Бандаловски, Камбон, Юрас, Скерлев, Генчев, Дуду, Златинов, Цветанов, Бибишков, Хазуров.