Миньор победи Ботев Пловдив с класическото 3:0 пред около 200 души на стадион „Христо Ботев” в последния мач от петия кръг в А група.

И трите гола за гостите бяха дело на Атанас Николов, който се разписа веднъж през първото полувреме и на два пъти през втората част.

В 41-та минута Николов стреля от пряк свободен удар, топката рикошира в стената и излъга Велинов за 1:0 в полза на Миньор, като при този резултат завършиха и първите 45 минути.

Второто попадение във вратата на „канарчетата” падна в 62-та минута. Гостите разиграха късо ъглов удар, Витанов центрира в наказателното поле и Николов бележи отблизо с глава за 2:0 втория си гол в срещата.

Хеттрика си, Наско Николов оформи в 69-та минута. Иванович центрира отдясно, Николов бе оставен непокрит в наказателното поле, овладя и с техничен удар насочва топката във вратата на Велинов за 3:0.

След тази победа Миньор Перник се намира на четвърто място с актив от 10 точки, докато Ботев остава на последно място без точка.