Отборът на Миньор Перник записа победа над украинския Заря Луганск в поредната си контролна среща, играна в турския курорт Алания. Двубоят се игра при изключително тежки условия, а българският тим се наложи с 1:0. Голът за перничани реализира Крум Бибишков, който записа четвъртото си попадение по време на подготовката на тима в южната ни съседка.

Нападателят на Миньор се разписа в 57-ата минута, когато Фарес Брахими изведе добре Бибишков, а нападателят чукна топката покрай вратаря на Заря.

Старши треньорът на Миньор Стойчо Стоев остави да изиграят пълни 90 минути вратаря Банков, както и титулярите в защита Сабри Бумела, Борислав Стойчев и Николай Христозов. Всички останали състезатели на „жълто-черните“ получиха шанс да играят или бяха сменени.

„Чуковете“ изиграха едно добро първо полувреме, като още в 7-ата минута Милен Василев удари гредата. По-интересните неща обаче се случиха през втората част, когато Костадин Марков получи червен картон за реплики към съдията. След договорка между треньорите обаче, на негово място се появи нов човек.

Двубоят започна със закъснение от половин час заради изписалия се дъжд. Това бе шеста контрола за перничани в Белек. Заря игра проверка и с друг български тим – Левски, която завърши наравно 1:1.