Миньор Перник постигна първа победа за сезона и се измъкна от последното място в класирането на "А" група. Перничани се наложиха с 1:0 над Етър Велико Търново, който след това поражение се настани на дъното на таблицата.

Единствения гол реализира Милен Василев в 71-а минута.

Двубоят бе дебют за временния старши треньор на Етър Калоян Чакъров, който замени уволнения Цанко Цветанов.

Перничани доминираха, но направиха многобройни пропуски пред вратата на Етър. Крум Бибишков на два пъти бе близо до гола преди почивката, но ударите му не намериха целта. Милен Василев също можеше да се разпише, но негов удар в 15-а минута премина над напречната греда.

Миньор търсеше повече победата и през второто полувреме, но нападателите на тима прибързваха в завършващата фаза. В 60-а минута Брахими стреля, но вратарят на Етър Димитров успя да избие топката. В следващата атака Михов стреля с глава, но отново вратарят на Етър се намеси и спаси.

В 71-а минута логичното се случи и Миньор поведе в резултата. Точен бе Милен Василев, който се разписа с удар отблизо след центриране от корнер.

Пет минути преди края Милен Василев можеше да отбележи втори гол, но ударът му премина покрай вратата.