Елитният Миньор Перник победи с 2:0 като гост третодивизионния Миньор Бобов дол в приятелска среща.

Отборът на Антон Велков поведе още в 11-ата минута с гол на смятания за двойник на Кристиано Роналдо Даниел Златков. Костадин Марков центрира от пряк свободен удар, а Златков бе най-съобразителен в наказателното поле и с глава прати топката в долния ляв ъгъл на вратаря Манов.

В 31-ата Атанас Николов бе изведен сам срещу стража на домакините, но вместо да шутира, върна топката назад и с това ликвидира чистото положение.

Само две минути след почивката домакините нацелиха гредата, когато след контраатака на Миньор Бобов дол, Лозанов шутира от границата на наказателното в левия страничен стълб.

Гостите от Перник стигнаха до втори гол две минути преди края на контролата. След отлично изпълнение на пряк свободен удар от 22 метра Младен Стоев вкара в горния десен ъгъл на вратата за крайното 2:0.

Срещата в Бобов дол бе изгледана на живо от собственика на Миньор Перник Никифор Вангелов и певеца Миро, който ще представлява България в тазгодишната Евровизия.