Миньор Перник по изключително драматичен начин победи гостуващия тим на Монтана с 2:1 в среща от 13-ия кръг в А група. На „Стадиона на мира“ домакините откриха чрез Юруков в средата на втората част, но играчите на Атанас Джамбазки бързо изравниха. Всичко се реши в последната минута на редовното време, когато Искрен Писаров донесе 3-ите точки.

Мачът започна с натиск на „чуковете“ и още в първата минута Томисла Павлов стреля опасно, но топка премина покрай страничния стълб. В 9-ата пък Венцислав Иванов пропусна целта, след като засече с глава центриране на Павлол от фаул.

Монтана успя да поизравни играта към средата на полувремето, като в 29-ата минута капитанът на гостите Мирослав Антонов подаде много добре към Виктор Дениран, който вместо да напредне още в наказателното поле, реши да стреля, но ударът му бе блокиран от защитник.

Към края домакините отново погледнаха по-смело към вратата на Веселин Цветковски, като Павлов центрира опасно, а Искен Писаров за малко не достигна до топката на далечната греда. Минута по-късно Пламен Хаджиев овладя топката в пеналта, обърна се и стреля, но шутът му прелетя над гредата.

След почивката гостите стигнаха до две опасности пред Боян Пейков, но нито Антонов, нито Христов успяха да намерят целта с ударите си.

В 65-ата зрителите в Перник избухнаха в овации, когато Йордан Юруков получи топката непокрит пред наказателното поле и с мощен удар в долния ляв ъгъл реализира първия си гол за Миньор.

Авансът на домакините обаче издържа едва 8 минути, след като Миро Антонов отново пусна чудесен пас към резервата Йордан Тодоров. Крилото се измъкна между двама бранители и с елегантно копване елиминира и вратарят Пейков за 1:1.

Оттук до края „чуковете“ тръгнаха в атака с всички сили, като след изравнителното попадение Фарес Брахими прати топката над гредата от чиста позиция, а малко преди него Юруков отправи нов силен удар, но Цветковски се намеси.

Усилията на Миньор се увенчаха с успех тъкмо когато изтичаше последната 90-а минута. Тогава Писаров изведе Венцислав Иванов в наказателното поле, а последният проби до аутлинията, след което хитро върна обратно към Писаров. Бившият играч на Локомотив София стреля без забавяне и не даде шанс на Цветковски.

Стражът на гостите имаше време да демонстрира качествата си още веднъж във втората минута на продължението, когато в разстояние на секунди отрази два последователни удара на Брахими и Иванов.

Победата позволи на Миньор да се отлепи от дъното и с 9 точки да заеме предпоследното 15-о място. Монтана пък е 12-и с 11 точки.