В мач от група А на международния футболен турнир „Калиакра Каварна Албена Къп” Локомотив Пловдив победи Калиакра Каварна с 1:0. Единственият гол в срещата падна в 63-та минута и бе дело на влезлият като резерва Анев, който реализира от пряк свободен удар.

Почти през целия мач Локо Пд доминираше на терена. В 19-та минута Балдовалиев изпусна да отбележи, като шутира с ляв крак над врата на Калиакра.

В 36-та „железничари” изтърваха втора добра възможност за гол, като в добра позиция по диагонала Явор Въндев шутира, но топката мина на два метра от дясната странична греда. Малко преди края на полувремето Да Силва изпълни пряк свободен удар, но топката отново не намери рамката на врата на Каварна.

Втората част на срещата бе по по-оспорвана. В 52-та минута футболистите на Калиакра протестираха срещу съдията, който не отсъди наказателен удар за нарушение срещу Детелин Димитров. В 61-та Димиртов насочи с глава топката, с нея игра Павлин Тодоров, който с пета се опита да я довкара, но неуспешно.

Само минута по-късно в 63-та, влезлият като резерва Анев реализира за Локо Пд.

В 84 –та наставникът на Каварна Вили Вуцов навлезе за втори път на терена, заради несвирена дузпа от страна на Ивайло Попов за игра с ръка на бранител в наказателното поле на пловдивчани.

В 90-та нападателят и капитан на Каварна Георги Георгиев бе оставен непокрит и от границата на наказателното поле шутира покрай вратата на Колев, но не се стигна до изравнително попадение.

Стартов състав на Локо Пд - Колев, Бачков, Милиев, Радев, Йошев, Халими, Димитров, Златински, Да Силва, Въндев, и Балдовалиев.

Стартов състав на Калиакра – Тодоров, Славов, Кискинов, В. Димитров, Божилов, Георгиев, Костадинов, Станчев, А. Димитров, Кателиев, Бояджиев.