Защитникът Йордан Милиев, който Левски се опитва да продаде, игра за израелския Ирони Рамат Ашарон в контролната среща с третодивизионния Пирин Благоевград.

Израелците, които са 11-и през миналия сезон в местната Висша лига, спечелиха с 4:1, а срещата се игра в София.

Изненадващо младите пиринци откриха резултата в 14-ата минута чрез Антонио Хаджииванов, но в 38-ата Християн Кировски изравни в 38-ата след пас на бившия нападател на Черно море и Черноморец Бургас Адриан Фернандес.

През второто полувреме резервите и младите таланти на Рамат Ашарон се оказаха от по-висока класа и стигнаха до нови три гола. Ран Ицик направи 2:1 в 75-ата минута, а Джабер и Ариел Якоб вкараха за крайното 4:1 в 83-ата и в 86-ата минута.

Според израелските медии, Милиев не е показал нещо изключително по време на срещата. Той обаче ще бъде тестван в сряда в следващата контролна среща с кипърския Аполон Лимасол, който пък е на лагер в Правец.