Рилски Спортист победи с минималното 1:0 Спартак Вн в мач от 18-ти кръг на А футболна група.

Новият старши треньор на гостите Неделчо Матушев дебютира със загуба в първенството за своя нов тим. Още в началото на мача гостите имаха възможност за откриване на резултата, когато Тодоров вкара в мрежата на Рилски Спортист, но той бе отменен от съдията Алексиев, който видя нарушение преди това.

Страстите на терена обаче се нажежиха най-много в 17-та минута, когато двата отбора се сдърпаха след отсъдено нарушение срещу Карагеоргиев от страна на Кунчев. Реферът успя да се справи със ситуацията и срещата продължи без реферът да отсъди необходимите картони.

Единственият гол в срещата падна едва през второто полувреме на двубоя. Победното попадение реализира Иван Гемеджиев в 51-та минута, след като излезе сам срещу вратаря на Спартак Вн.

Във временното класиране на А група Рилски Спортист заема 14-то място, докато гостите от Варна са на 15-то.