Масово сбиване между футболистите на Славия и Марек при резултат 2:2 доведе до прекратяване на последната контрола на „белите” преди началото на пролетния полусезон.

Две различни версии представиха отборите за случилото се на терена. Според домакините всичко е започнало, когато Ивайло Петев е наплюл Иван Петков. Освен това, според „белите” Петев през цялото време е обиждал футболистите на Славия. Според дупничани Ангел Стойков от Славия е ударил с глава Петев и това е основната причина за започване на мелето.

В крайна сметка се стигна до масов бой в 64-та минута. От щабовете на двата отбора навлязоха на терена, а при това положение съдията Цветан Георгиев реши да прекрати мача.

През първото полувреме на срещата паднаха три от попаденията в двубоя. В 9-та минута Илиев изведе добре Тодор Колев, който се измъква от защитата на Марек и реализира хладнокръвно, след като остана сам срещу вратаря. Седем минути по късно Й. Петков си вкара автогол. В 34-та „белите” отново поведоха в резултата, след като Илиев отбеляза технично от пряк свободен удар. До 2:2 се стигна в 53-та когато Благоев от Марек изравни след асистенция на Димитър Георгиев.