Доста изненадващо Марек победи с 2:1 Локомотив Пловдив в мач от шестия кръг на А група. По този начин „смърфовете” записаха трета загуба от началото на сезона.

През първото полувреме гостите от Пловдив имаха повече възможности за отбелязване на гол, но не съумяха да реализират създадените положения пред вратата на Марек. С пропуски се отличиха Стойко Сакалиев и Даксон, като бившият футболист на ЦСКА уцели и напречната греда над стража Белчев в 45-та минута.

През вторите 45 минути домакините натиснаха противника си и успяха да стигнат до трите точки.

В 61-та минута Евгени Йорданов изведе чудесно Дани Младенов, който откри резултата.

14 минути по-късно отново Младенов бе в прегръдките на своите съотборници, след като се отличи с виртуозен гол във вратата на Стоян Ставрев.

В последните секунди на срещата Зоран Златковски отбеляза почетния гол за гостите от Локомотив Пловдив.