Отборът на Беласица е третият отбор, който изпадна от А група и няма шансове дори и на теория да остане в елита, след като направи 1:1 срещу Марек. Кръг преди края на шампионата отборът от Петрич заема 14-о място с 21 точки, докато отборът над чертата Берое е с 26 точки.

Другите два отбора, които през следващия сезон ще мерят сили в Б група, са Марек и Видима Раковски.

Мачът не впечатли с нищо особено, като особено през първото полувреме двата отбора не успяха нито веднъж да стигнат до съперниковата врата. За сметка на това след почивката и Марек, и Беласица се активизираха и след подновяването на играта за 60 секунди паднаха и двата гола.

В 50-та минута Бела поведе в резултата. Вава бе намерен добре от Маркес и отблизо откри резултата. Секунди след това обаче домакините изравниха. Най-съобразителен след грешка в отбраната на Марек бе Дани Младенов, който успя да изравни резултата. При 1:1 главният рефер даде и последният съдийски сигнал, което изправи Беласица в Б група.