Берое и Марек завършиха 1:1 в мач от 16-тия кръг в „А” група. Домакините поведоха още в 7-та минута чрез Герасим Заков. До края на първото полувреме „заралии” създадоха много голови положения, но те бяха пропилени от нападателите в „зелено”. В 31-та минута капитанът на отбора от Стара Загора Ваня Джаферович бе изгонен, заради нарушение срещу противников футболист, което само съдията видя. Пет минути по-късно главният арбитър на срещата Александър Костадинов компенсира домакините и изгони Ради Иванов от Марек, като в рамките на две минути му показа два жълти картона.

През втората част отново домакините имаха превъзходство над своя съперник, но допуснах гол. В 57-та минута Иван Редовски се възползва от неразбирателство в защитата на Берое и оформи крайния резултат в мача, тъй като до края на 90-те минути домакините изпуснаха много положение и не можаха да преодолеят за втори път вратаря на гостуващия отбор.

Чуйте какво каза старши треньорът на Берое Илиан Илиев след края на мача!!