Шампионът на България Лудогорец стартира с икономичното 1:0 срещу средняка в немската Втора Бундеслига Гройтер Фюрт. Единственото попадение в мача падна в 64-ата минута, когато колумбиецът Себастиян Ернандес изпълни чудесно пряк свободен удар и не остави шансове на вратаря на немците.

Георги Дерменджиев бе разделил състава на две групи, които играха по едно полувреме, а на вратата пазиха трима вратари. В игра не се появиха контузеният Йордан Минев, Милан Борян и тримата юноши, които се намират на лагер с тима. В определянето на единадесеторките нямаше делене на титуляри и резерви, а Дерменджиев предпочете да направи два сравнително равностойни състава.

През цялото времетраене на срещата Лудогорец доминираше, но така и не успя да вкара повече попадения. Немците също имаха своите шансове за гол. Мачът се игра на доста добро темпо, въпреки че и за двата отбора това бе първа контрола.

Двубоят се игра пред погледа на националния селекционер Ивайло Петев, който пристигна в Турция, за да гледа контролите на българските тимове. Сериозна група фенове на немския тим също бе покрай терена, а и срещата събуди сериозен интерес сред множество мениджъри и треньори, които са в Турция. В това число бе и наставникът на Динамо Москва Станислав Черчесов, с чийто отбор Лудогорец играе във вторник.

Играчите на Лудогорец започнаха добре мача, а в 9-ата минута българският шампион изпълни три последователни корнера, от които обаче не произлезе нищо. В 12-ата минута дойде и първата по-сериозна опасност за съперника на разградчани. Вуртц постави на изпитание рефлекса на Иван Чворович, който обаче се справи безпогрешно. Четири минути след това Върджил Мисиджан опита комбинация с Марселиньо, но след центрирането му, топката бе изчистена. В 19-ата минута Роман Безяк опита да нанесе удар по топката от движение, но в аут. Добра възможност се разкри пред Марселиньо в 21-ата минута, но ударът му бе блокиран. Няколко минути по-късно Фабио Ешпиньо се озова на добра позиция, но прати топката в аут.

След половин час игра Георги Дерменджиев извърши и първа смяна в състава си. Георги Аргилашки замени Иван Чворович под рамката, а в 37-ата минута Мисиджан се отчете с чудесен изстрел, но Хезъл отрази.

Малко преди края на полувремето играчите на Гройтер удариха греда. След центриране от дясно Каспер с глава нацели десния стълб.

В началото на второто полувреме двамата треньори извършиха пълна промяна в съставите си. Така за българския шампион в игра се появиха: Витиня, Александър Барт, Козмин Моци, Александър Василев, Светослав Дяков, Абел Анисе, Себастиан Ернандес, Дани Абало, Вандерсон и Жуниор Кишада. В 61-ата минута пък Владо Стоянов замени Георги Аргилашки.

Десет минути по-рано Кишада стреля от границата на наказателното поле, но стражът на Гройтер спаси. В 53-ата минута Вандерсон опита късмета си, шутира, но ударът му бе слаб и не затрудни немския вратар.

Дани Абало бе фаулиран на границата на наказателното поле в 63-ата минута. С изпълнението се зае Себастиан Ернандес, който се отчете с много добра изява, увенчана с гол. Колумбиецът стреля, топката първо срещна гредата, а след това влезе в мрежата за 1:0.

В 69-ата минута „орлите“ имаха нов шанс да се разпишат от фаул, но този път ударът на Вандерсон бе отразен.

Минута преди края на редовните 90 минути, Светослав Дяков спря опасна атака на Гройтер, за което бе санкциониран с жълт картон. Малко преди това немците имаха чудесен шанс да изравнят, но Владо Стоянов спаси.

Следващата проверка на Лудогорец е с Динамо Москва. Спаригът е на 20-и януари, вторник.

*************

Развитето на мача минута по минута в Gong.bg:

1' НАЧАЛО НА МАЧА

9' Футболистите на българския шампион изпълниха три поредни корнера, от които обаче не произлезе нищо

12' Първа добра атака за немците. Вуртц постави на изпитание рефлекса на Иван Чворович, но той се справи безпогрешно

16' Върджил Мисиджан опита да комбинира по умел начин с Марселиньо, но след като центрира топката бе изчистена от бранител на немците

Националният селекционер Ивайло Петев следи мача

19' Роман Безяк опита да нанесе удар по топката от движение, но в аут

21' Марселиньо имаше добър шанс, но ударът му бе блокиран

23' Ешпиньо се озова на добра позиция, но прати топката в аут

30' Добра атака за Лудогорец, но немците избиха в корнер

30' Първа смяна за Лудогорец. Георги Аргилашки замени Иван Чворович

37' Чудесен изстрел на Мисиджан, но сражът на Гройтер Хезъл спаси

38' Шанс за Гройтер. След центриране от дясно Каспер игра с глава, но прати топката в десния стълб

45' КРАЙ НА ПЪРВА ЧАСТ

46' НАЧАЛО НА ВТОРА ЧАСТ

46' Георги Дерменджиев извърши пълна смяна в състава си. За сметка на титулярите от първото полувреме, сега на терена са: Витиня, Александър Барт, Козмин Моци, Александър Василев, Светослав Дяков, Абел Анисе, Себастиан Ернандес, Дани Абало, Вандерсон и Жуниор Кишада. Наставникът на немците също промени изцяло състава си

51' Шут на Кишада от границата на наказателното поле, но стражът на Гройтер спаси

53' Вандерсон опита късмета си, като шутира. Ударът му обаче бе слаб и не затрудни стража на съперника

61' Владо Стоянов заменя Георги Аргилашки

63' Фаул срещу Дани Абало на границата на наказателното поле

64' 1:0 за Лудогорец. Себастиян Ернандесе изпълни по чудесен начин. Топката първо се удари в гредата, а след това влезе и в мрежата

69' Нов шанс за Лудогорец да се разпише от фаул, но ударът на Вандерсон бе отразен

87' Страхотен шанс за немския тим, но Владо Стоянов спаси

89' Жълт картон за Светослав Дяков. Опитният играч на разградчани спря опасна атака на съперника