Лудогорец и Славия направиха не особено вълнуващо реми – 0:0 в последния мач от 11-я кръг на А група, с който приключва и първия дял от първенството.

Това е трети пореден мач на Лудогорец във всички турнири без победа, а този сезон разградчани вече дадоха две точки у дома, на Берое.

Загубените нови две точки и сега оставиха шампионите доста далеч от върха, където ЦСКА се откъсна еднолично и доста комфортно, а Берое излезе също сам на втората позиция, след като само тези два състава спечелиха в 11-я кръг от първата шестица.

Славия от своя страна взе глътка въздух, с четири точки от последните си две срещи в А група.

12 Хасково 2009 11 1 1 9 5:21 4 точки

Георги Дерменджиев даде почивка на доста от титулярите от мача с Реал Мадрид, като Владо Стоянов, Светослав Дяков, Марселиньо, Йордан Минев, Кайсара, Безяк и Александър Александров изобщо не бяха в групата за срещата със Славия.

Мачът на „Лудогорец Арена“ започна с минута мълчание заради жертвите от трагедията в Горни Лом.

Още в третата минута Лудогорец можеше да открие резултата, но арбитърът не зачете попадението заради засада. Мисиджан центрира от движение вляво от ъгъла на пеналта, Вандерсон отклони топката в мрежата, но е бил зад гърба на защитата.

Мишел Платини отправи първия удар за Славия към Борян, и показа, че Славия няма намерение да се затваря и да стои в собствената си половина.

Бившият играч на Лудогорец Мичел Бургзорг бе много активен в центъра на терена, но стражът на домакините Борян спаси всичко пред себе си.

В 35-та минута отличен удар от въздуха отправи Вандерсон, Георги Петков боксира, топката попадна в Димитър Везалов, който притиснат от Кишада първоначално загуби, но след това си върна владението и извади кълбото от пеналта.

В самото начало на второто полувреме Георги Петков имаше и късмет, когато добър пас изведе отдясно Вандерсон, който центрира от движение, към Хамза, който се протегна да засече, но сам влезе във вратата, а топката се отби в гредата, и Георги Петков успя да се намеси.

Хамза полагаше доста усилия в атаката на Лудогорец, но така и не успя да се откъсне от защитата на Славия.

Най-интересният и спорен миг в двубоя бе в 59-та минута, когато Фернандо да Силва изведе Вълчанов в пеналта, Моци изби от краката му, но Борян улови топката с ръце, и реферът даде непряк свободен удар в пеналта.

Оттам Владимир Вълков загуби няколко минути, за да въдвори ред в наказателното поле, преди Фернандо да Силва да изпълни непрекия свободен удар от ъгъла на вратарското поле. То не даде резултат обаче, и Славия спечели само корнер от ситуацията.

Арбитърът Вълков се развихри с картоните през второто полувреме, и нашари гостите с доста предупреждения.

Най-чистата ситуация пред Славия се откри в 81-та минута, когато най-добрият за "белите" Фернандо да Силва излезе очи в очи с Борян, но не успя да го преодолее.

Лудогорец владееше повече топката, пресираше до едно място съперника си, но Славия изигра силни минути в Разград, и на контраатаки бе по-опасен от мощния си противник.

Така, въпреки цели 6 минути продължение на редовните 90 минути, Лудогорец не успя да изкопчи повече от точка от Славия, и така след първия дял от първенството, е на цели седем точки зад лидера ЦСКА.

Лудогорец - Славия - 0:0

Стадион: Лудогорец арена

Зрители: около 3000

Главен съдия: Владимир Вълков