Лудогорец спечели и третата си контролна среща от лагера в Турция, с 2:1 срещу третия от украинското първенств Заря Луганск.

Пред погледа на собствениците на отбора Кирил и Георги Домусчиеви в Белек, разградчани наваксаха пасив от 0:1 и обърнаха резултата в своя полза в заключителните двайсетина минути.

Лудогорец вече е три от три по време на подготовката си на турска земя, след победите над Фортуна Дюселдорф и Виктория Пилзен.

Въпреки че стигна трудно до успеха над Заря, Лудогорец доминираше през по-голяма част от мача. Лидерът в А група можеше да си направи нещата по-лесни, но пропуски, и то от чисти ситуации, и през първото, и през второто полувреме направиха Кишада и Марселиньо.

Принудителна смяна на Козмин Моци в 23-та минута наложи появата на Керчев, и малко разстрой отбраната на "зелените". Румънецът получи болки в кръста, но няма сериозна травма.

Именно след тази промяна, в 28-та минута Желко Любенович центрира в наказателното поле, където Михаил Сиваков засече във вратата на Лудогорец за 0:1.

След попадението Лудогорец не успя бързо да отговори, и най-добра възможност получи в 38-та минута, но отново Кишада пропусна.

Анисе, Лукоки и Михаил Александров влязоха на почивката, а Чунчуков, Ангуло и Денислав Александров се появиха в по-късен етап от второто полувреме.

Натанаел бе един от най-дейните на терена, и именно той изравни от дузпа в 72-та минута. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на футболист на Заря в пеналта.

Кишада пропусна още едно положение, преди в 87-та минута Чунчуков да асистира на Михаил Александров, който реализира победния гол за Лудогорец.

Следващата контрола на Лудогорец в Турция е на 31 януари, от 19 часа срещу Стяуа Букурещ.

Лудогорец - Заря

източник: ludogorets.com

КАК ПРОТЕЧЕ МАЧЪТ ПО МИНУТИ:

КРАЙ НА МАЧА

88 Кишада е заменен от Д.Александров

ГОЛ 87 Добра атака на Лудогорец, Чунчуков стигна до топката до аутлинията, върна към Михаил Александров, който реализира!

83 Натанаел е заменен от Ангуло

82 100% шанс за Лудогорец, пропуска го Кишада

78 Вандерсон е заменен от Чунчуков

ГОЛ 72 Натанаел изравнява от дузпа! Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на футболист на Заря в пеналта.

65 Жълт картон за Натанаел за фаул срещу Тотовицкий, влизане отзад с двата крака.

63 Добър шанс за Лудогорец, Вандерсон би над вратата

53 Натанаел изпълнява пряк свободен удар, минава на половин метър над сглобката.

46 Анисе, Лукоки и Михаил Александров се появяват като резерви. Терена напускат Марселиньо, Саша и Витиня.

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЙ НА ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

38 Две последователни опасни атаки към двете врати, и в двата случая топката попадна в ръцете на вратарите. Кишада първо пропусна за Лудогорец, а след това Филип Будковский бе спрян от Борян.

ГОЛ 28 Желко Любенович центрира в наказателното поле, където Михаил Сиваков засече във вратата на Лудогорец.

26 Отлична атака за Лудогорец по десния фланг, Марселиньо отправи неточен удар от движение.

23 Козмин Моци получи някакъв проблем. Заменен е от Керчев.

15 Удар на Марселиньо във вратата, спасен от Шевченко.