Шампионът Лудогорец победи Славия с 3:0 като гост в 22-я кръг на А група и така завършва редовния сезон на първо място. Разградчани натрупаха 47 точки, с 3 повече от втория във временното класиране ЦСКА. Попаденията за Лудогорец отбелязаха Ешпиньо в 31-ата минута, Христо Златински от дупза във втората минута на добавеното време на двубоя и Върджил Мисиджан минута по-късно в самия край на срещата. За Славия това бе 12-а загуба в А група и "белите" ще играят във втората шестица на първенството.

РАЗВИТИЕТО НА ДВУБОЯ МИНУТА ПО МИНУТА ВИЖТЕ ТУК

Лудогорец можеше да открие още в осмата минута, когато след ъглов удар и последвалото разбъркване топката попадна в Александър Александров, който стреля фронтално срещу вратата, но пропусна.

Три минути по-късно при атака за Славия Фонсека центрира, но ударът на Иван Вълчанов бе неточен. В 13-ата минута Димитър Везалов намери Радослав Василев, който стреля, но вратарят на Лудогорец Владислав Стоянов спаси.

Гостите пропуснаха нов шанс в 26-ата минута, когато Браян Ангуло пусна към Вандерсон, топката стига до Безяк, който шутира, а Георги Петков спаси. Пет минути по-късно Лудогорец все пак стигна до попадение. Безяк пусна към Вандерсон, топката стигна до Фабио Ешпиньо, който изскочи от втора позиция и мушна топката покрай Георги Петков за 1:0 в тази 31-а минута.

В края на полувремето, при една по-опасна атака за гостите Данчо Минев пусна към Абало в наказателното поле на Славия, но Георги Петков излезе и стигна първи до топката. Лудогорец имаше нов шанс в 44-ата минута, като Ешпиньо пусна към Вандерсон, който намери Дани Абало, последва пас към Златински, но топката бе изчистена от Касаи.

Лудогорец срещу Славия

източник: БГНЕС

През второто полувреме домакините опитаха да стигнат до изравнителен гол и имаха няколко нелоши положения. В 51-ата минута Ради Василев стреля добре, но вратарят на гостите Владислав Стоянов спаси, а пет минути по-късно Фонсека пусна към Вълчанов, който опита хубав пас в наказателното поле, но защитата на Лудогорец се справи.

Лудогорец също имаше своите възможности за ново попадение. В 77-ата минута влезлият като резерва Върджил Мисиджан нанесе удар с глава, но Георги Петков улови топката.

Домакините пропуснаха най-чистото си положение в 90-ата минута, когато Димитър Везалов направи фрапантен пропуска след удар с глава, след като засече топката при центриране отдясно, но не успя да реализира. Минута по-късно реферът Цветан Кръстев отсъди дузпа да нарушение срещу Мисиджан, а Христо Златински вкара за 2:0 в полза на Лудогорец в 92-ата. В самия край на двубоя Върджил Мисиджан оформи крайното 3:0 с гол след хубава самостоятелна акция.

Славия остава с 20 точки на 10 място във временното класиране в А група. „Белите“ имат да изиграят още един двубой – мачът с Хасково от 21-я кръг, който бе отложен за 17-и март.

Стартови състави:

Славия: Георги Петков, Костадин Дяков, Димитър Везалов, Диего Фераресо, Пламен Крумов, Славчо Шоколаров, Иван Вълчанов, Касаи Кристиан, Карлос Фонсека, Джереми Манзоро, Радослав Василев

Лудогорец: Владислав Стоянов, Браян Ангуло, Александър Александров, Георги Терзиев, Йордан Минев, Фабио Ешпиньо, Вандерсон, Христо Златински, Светослав Дяков, Даниел Абало, Роман Безяк