Отборът на Лудогорец победи втородизивионния немски Фортуна Дюселдорф с 3:1 в първата си контрола от зимната подготовка. Двубоят се игра в турския курорт Белек Попаденията за Лудогорец реализираха Кешеру в 35-ата минута, Вандерсон в 66-ата минута и Анисе в 72-ата минута. За Фортуна в 90-ата минута вкара Бебоу.

Българският шампион имаше превъзходство в двубоя, като още в първата минута Марселиньо опита удар, но извън очертанията на вратата на Фортуна. Пак Марселиньо стреля в 5-ата минута 1 този път в очертанията на вратата. Лудогорец разиграваше добре, но до средата на първото полувреме не стигна до нещо по-опасно. В 35-ата минута обаче разградчани поведоха след хубава атака, завършила с гол на Клаудиу Кешеру. Само 3 минути по-късно Милан Борян спаси вратата си, след чудесна реакция след пряк свободен удар за немския тим.След хубав самостоятелен пробив в 43-ата минута, Лукоки стреля към вратата на Фортуна.

На почивката старши треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев направи 11 смени. Аргилашки замени Борян, Витиня влезе на мястото на Минев, Керчев замени Моци, а Натанаел смени Ангуло. Дяков влезе на мястото на Лукас Саша, Анисе на Препелица, Василев на Лукоки, а Вандерсон замени Марселиньо. Мишо Александров замени Кафу, а Кишада - Кешеру.

Лудогорец - Фортуна

източник: Пресслужба Лудогорец

В 50-ата минута Вандерсон пробва удар, но стреля извън рамките на вратата на немския състав, а в 65-ата добър пробив на Кишада завърши с корнер за Лудогорец.

Вандерсон реализира втори гол за българския шампион в 66-ата минута, а в 71-ата изстрел на Жуниор Кишада мина край вратата на Фортуна Дюселдорф. Само една по-късно, в 72-ата минута Абел Анисе направи резултата 3:0 за Лудогорец, а крайното 3:1 бе оформено от Бебоу от Фортуна в 90-ата минута.

Следващата контрола на Лудогорец е срещу чешкия Виктория Пилзен на 22-и януари от 17 часа.

Стартови състави:

Лудогорец: Милан Борян, Йордан Минев, Козмин Моци, Тейнур Марем, Браян Ангуло, Лукас Саша, Андрей Препелица, Джонатан Кафу, Джоди Лукоки, Марселиньо, Клаудиу Кешеру

Резерви: Георги Аргилашки, Витиня, Венцислав Керчев, Георги Терзиев, Натанаел, Светослав Дяков, Абел Анисе, Александър Василев, Вандерсон, Михаил Александров, Жуниор Кишада

Фортуна Дюселдорф: Уннерсталл, Шчауерте, Шмитс, Хаггуй, Аверор, Мадлунг, Демирбей, Гартнер, Сарарер, Бебоу, Ван Дуйнен