Локомотив София постигна трудна домакинска победа с 3:2 срещу Спортист Своге в първия мач от втория кръг на А група.

Домакините започнаха силно мача и още в първата минута Асамоа подаде добре към Димо Атанасов, който стреля отдалеч, но право в ръцете на Кючуков.

Следващото опасно положение отново бе пред вратата на гостите от Своге, когато в 10-та минута след центриране в наказателното поле на Спортист Мартин Камбуров стреля с глава, но право в ръцете на Тодор Кючуков.

Три минути по-късно след центриране в наказателното поле на Локомотив, Галев не се намеси добре и Димов стреля с глава, но в аут.

В 16-та минута Балдовалиев шутира, но топката бе боксирана от Кючуков, след което попадна в краката на Димо Атанасов и той центрира към Камбуров, който засече топката с глава, но в аут.

Локомотив поведе в резултата в 17-та минута, когато Балдовалиев центрира към Мартин Камбуров, който бе оставен непокрит в наказателното поле на Спортист засече топката и я прати във вратата на Тодор Кючуков за 1:0.

Само две минути по-късно в 19-та съдията Георги Кабаков свири дузпа в полза на Локомотив, след като Камбуров подаде на Асамоа, който веднага стрел и топката срещна ръката на Лъчезар Младенов. Мартин Камбуров реализира дузпата, след като направи безпомощен Кючуков.

В 31-та минута Камбуров отне топката от защитник на Спортист и нахлу в наказателното поле на гостите сам срещу Кючуков, но вратарят на тима от Своге успя да чукне топката и да я избие. Само минута по-късно Мартин Камбуров отправи опасен удар с глава по посока на вратата на гостите, но Кючуков акробатично успя да избие топката, която бе насочена под напречната греда.

Гостите от Спортист намалиха преднината на „столичните железничари” в минутата добавено време на първото полувреме, когато Стойчо Младенов центрира от пряк свободен удар в наказателното поле на Локомотив, където МартинДимов засече топката с глава и я прати в мрежата на Галев.

В началото на второто полувреме отново Локомотив имаше надмощие, но пропуски направиха Балдовалиев, Асамоа и Златински.

В 59-та минута след хубав пробив Семерджиев нахлу в наказателното поле на Локомотив и стреля, но Галев успя да отрази удара му.

Гостите от Своге успяха да изравнят резултата в 68-та минута, когато след груба грешка в защита на Локомотив, топката мина под краката на Караджинов и Галев и Антонов се озова сам на празна врата и нямаше проблеми да вкара за 2:2.

В 73-та минута Борислав Илиев влезе в саморазправа с Христо Златински и двамата футболисти получиха жълти картони от съдията Георги Кабаков, като за играча на Спортист това бе втори и той бе изгонен.

Все пак Локомотив София стигна до победата, след като с много хубав далечен удар Христо Златински направи безпомощен Кючуков за 3:2.

Така Локомотив София стигна до първи три точки от началото на сезона, докато това е първа загуба за Спортист.