Локомотив София се прости с Лига Европа, след като загуби с 0:1 при домакинството си от Черноморец в предпоследния 29-и кръг от А група.

Първото полувреме протече равностойно, а Черноморец имаше незначително предимство в центъра на терена. Множеството атаки на "акулите" завършваха предимно с центрирания, които бяха избивани от високите централни защитници на Локомотив или улавяни от вратаря Юлиан Левашки.

В началото на второто полувреме футболистите на домакините предприеха грешна тактика с високи разигравания, които не бяха никакъв проблем за вратаря Стоян Колев.

Вместо това играчите на гостите свалиха топката на земята и логично поведоха. Ектор Гонсалес получи пас зад отбраната на "железничарите" и откри хладнокръвно за 1:0 в полза на Локомотив.

Минути след гола Черноморец изпусна да вкара и втори, след като Фернандес не успя да уцели вратата.

Локомотив от своя страна продължи да играе с центрирания и при едно от тях пропусна отличен шанс да изравни.

Загубата на Локомотив изстреля Левски в Лига Европа. Миналогодишните шампиони събраха актив от 54 точки само кръг преди края, а Локомотив е четвърти с 52.