Локомотив София победи с 4:2 израелския Макаби Петах Тиква в първия си контролен мач от подготвителния лагер на тима в Германия.

Резултатът бе открит от Саша Антунович в 31-та минута. Дафчев стреля от далеч, но топката срещна напречната греда на вратата на Макаби, след което се върна в краката на сръбския нападател, който се разписа за 1:0.

В края на първото полувреме Орачев центрира в наказателното поле на израелския отбор, след което стражът на отбора от Петах Тиква подари топката на Антунович, който покачи резултата на 2:0.

Второто полувреме отново започна с превъзходство за столичните „железничари”, които обаче допуснаха грешка в отбраната и Иво Иванов фаулира футболист на Макаби в наказателното поле и съдията даде дузпа израелския отбор. Наказателният удар бе реализиран в 62-та минута от Голан.

След 360 секунди Локомотив София стигна до ново попадение. Димо Атанасов стреля опасно, но ударът му бе отбит от вратаря на израелския тим, а топката бе довкарана от Балдовалиев за 3:1.

В 77-та минута Макаби отново намали резултата, след като Дамари бе изведен зад защитата на Локомотив и преодоля вратаря Голубович.

В 90-та минута Румен Рангелов бе изведен от Джилас сам срещу вратаря на Макаби и резервата на Локомотив оформи крайния резултат в срещата.

Локомотив София: Голубович, Крумов (69’ Върбанов), Д. Дончев (46’ Г. Марков), Добрев, Савич, Атанасов (80’ Рангелов), Орачев (46’ Златински), Коилов (46’ Балдовалиев), Антунович (69’ Джилас), Дафчев, Иванов (78’ Ники Павлов).