Локомотив София завърши 0:0 срещу гостуващия Монтана в мач от осмия кръг на първенството на България по футбол в "А" група.

Столичани записаха четвърти пореден мач в шампионата без победа и паднаха на 11-о място с 10 точки, само на точка над зоната на изпадащите.

Монтана пък е десети с 11 точки.

Гостите започнаха по-добре и още в третата минута имаха добра възможност да открият резултата. Димитър Воденичаров получи пас в наказателното поле и стреля по диагонала, но Валентин Галев изби в корнер.

Най-доброто положение за софиянци дойде след половин час игра, когато Даниел Пеев центрира от корнер и Кристиан Добрев стреля с глава от 6-7 метра, но топката мина на сантиметри край целта.

В последната минута на полувремето Мирослав Антонов с глава стреля опасно от десетина метра след центриране от ляво, но Галев отново показа рефлекс и успя да избие в корнер.

Двубоят продължи равностойно след почивката, а едва в последния четвърт час локомотивци упражниха натиск.

В 85-ата минута Младен Стоев центрира от корнер и Антонио Павлов засече с глава, но край вратата.

В добавеното време отново Павлов получи шанс, но не успя да намери целта с шут от границата на пеналта.