Локомотив София и Берое направиха нулево равенство в двубоя си от 29-я кръг на Втората седмица в родната А група. Гостите прекъснаха серията си от три поредни победи в шампионата, като продължиха традицията да не могат да победят Локомотив в София от далечния сезон 1991/1992-а година.

Двата тима изиграха двубоя предпазливо, като така и не успяха да създадат изключително опасни голови ситуации. В първите минути Локомотив опита атака чрез Иво Иванов, който отправи опасен удар към вратата на Караджов, но топката мина над напречната греда. В 17-ата минути Салим Керкар направи добър пробив от ляво на атаката на Берое, центрира в наказателното поле на домакините, топката стигна до Спировски, който от 19 метра стреля, но неточно в аут. Именно гостите демонстрираха малко по-настъпателни действия през първи 45 минути, но не стигнаха до попадение.

През второто полувреме Берое направи хубава атака в 55-ата минути, като Джоман се пребори за една топка в наказателното поле на Локомотив, но вместо да стреля се опита да подаде към Андонов и футболист на домакините се намеси, избивайки в корнер.

Най-чистото положение бе в 80-ата минута, като Джиби надхитри Зафиров, като му отне топката на аутлинията в наказателното поле на Берое и стреля към Караджов. Вратарят на Берое обаче спаси и изби в корнер.

Така Локомотив София и Берое завършиха при резултат 0:0, като домакините натрупаха 38 точки и са девети във временното класиране, а Берое остава осми, след като добави точка към актива си и събра 43. Футболистите на Локомотив не успяха да запишат 750-а победа в А група.

Локомотив София: 1. Божидар Митрев, 5. Марко Ранджелович, 6. Александър Бранеков, 8. Румен Трифонов, 14. Димитър Илиев, 16. Камен Хаджиев, 24. Илиян Гаров, 26. Иво Иванов (55′ – 47. Нгадира Аванаси – Раул), 28. Маркиньос (к), 92. Гаел Нлундулу (63′ – 78. Якасонго Нджой), 95. Азрак Махамат

Берое: 12. Иван Караджов – 28. Веселин Пенев, 6. Иво Иванов, 5. Борислав Стойчев, 3. Владимир Зафиров – 27. Игор Джоман, 92. Стефан Спировски (72′ – 15. Георги Динков) – 18. Атанас Зехиров (90′+1′ – 14. Игнат Дишлиев), 21. Елиаш (85′ – 30. Жуниор Мапуку), 17. Салим Керкар – 7. Георги Андонов (к)