Локомотив Пд бе разгромен от втородивизионния сръбски Раднички Ниш с 0:4 в Пловдив. Собственикът на „черно-белите” Александър Тасев пое вината за загубата, тъй като наставникът на тима Иван Маринов не е искал да се играе срещата. Пловдивчани излязоха в експериментален състав, като капитанът Красимир Димитров бе използван като последен човек, а на терена бяха и четирима от юношите на клуба. Мачът бе с продължителност само 60 минути, тъй като и двата тима бяха изморени от участието си в турнира „Калиакра къп”.

Още в 12-ата минута Миленкович от Раднички бе изведен перфектно зад защитата на домакините, финтира Васил Камбуров и отбеляза първия гол в мача. Другите 3 попадения паднаха през втората част. Още след подновяването на играта Раджилевич с глава след корнер направи 0:2. 3 минути след това Васич получи топката зад защитата на Локомотив и от десетина метра преодоля за трети път вратаря Камбуров. Крайното 0:4 бе оформено отново от Иван Васил 9 минути преди края на двубоя. Той финтира защитник на Локомотив, след това литна и Минко Жилков и отбеляза.

Веднага след попадението за първи път от близо 6 години публиката на Локомотив, който наброяваше около 1000 човека, поиска оставката на треньора Иван Маринов. Негодованието на феновете бе насочено и срещу ръководството на клуба. Иван Маринов пък напусна стадиона малко преди края на мача, а част от водещите запалянковци на Локомотив поискаха среща със собственика Александър Тасев и близо 20 минути дискутираха загубата. Самият Тасев призна, че той е настоявал за провеждането на мача, въпреки нежеланието на старши треньора Маринов.