Локомотив София победи Пирин Благоеград с 2:0 в контрола, играна в „Надежда“.

Още в 7-ата минута Александър Манолов откри резултата. При центриране от корнер той се възползва от създалото се разбъркване и реализира за 1:0.

Второто попадение падна след почивката в 68-ата минута. Йордан Тодорв центрира отдясно, а защитникът на Пирин Румен Сандев в опита си да изчисти прати кълбото в собствената сим мрежа.

Локо София изпробва в този мач белгиеца Емерик де Врийзе, който игра като флангови нападател през първото полувреме отдясно, а през второто – отляво. Де Врийзе остави смесени чувства с играта си.

Треньорът на Локомотив Димитър Васев тества през първата част постройка 4-3-3.

Съставите:

Локомотив София: Галев – Елтон, Ранджелович, Траянов, Трифонов, Иванов, Манолов, Том, Романов, Де Врийзе, Димитров (резерви: Кацарев, Тодоров, Хаджиев, Гаджев, Васев, Генов, Йорданов, Велковски, Гогов, Йочев, Василев)

Пирин Благоевград: Костов – Сандев, Георгиев, Стоев, Николов, Войнов, Коцев, Тасев, Благов, Попев, Златинов (резерви: Ганев, Хаджииванов, Павлов, Тошев, Варсанов, Креболиев, Траянов, Стоянов)