Отборите на Локомотив София и Пирин Гоце Делчев направиха скучно 0:0 в контрола, която се игра пред близо 200 души на стадиона в Дамяница. Това бе втора проверка за столичните „железничари“, след загубата от ЦСКА с 1:2 преди няколко дни.

Двата тима почетоха с едноминутно мълчание починалия в понеделник Георги Славков, чийто погребение бе днес.

Двубоят предложи повече интересни моменти през първото полувреме, когато и двата тима имаха възможности за гол. Първата възможност се откри за Пирин още в седмата минута, когато Газиев стреля опасно от далечно разстояние, но топката мина покрай вратата.

В 12-ата минута Панайотов също имаше възможност да открие, но с удар от около точката на дузпата, прати коженото кълбо над вратата.

„Червено-черните“ отговориха в 22-ата минута, когато капитанът Маркиньос стреля от фаул, но топката срещна страничния стълб на вратата. Най-чистото положение за първата част дойде в последната минута на полувремето. Пепи Димитров преодоля двама бранители на Пирин Гоце Делчев и подаде към Генов, който стреля силно над вратата.

През втората част, предвид множеството смени в двата състава, играта бе доста накъсана и интересните положения пред двете врати почти липсваха.

Девет минути преди края тимът на Локомотив удари две последователни греди, но гол така и не падна.