В контролна среща играна на Алфа Спорт център в Ларнака Локомотив София загуби изненадващо с 0:1 от корейския Гьонгнам.

Старши треньорът на „червено-черните” Стефан Грозданов пусна в двете полувремена два различни отбора и заложи на различни тактики.

През първото полувреме Локомотив София се представи доста слабо и не създаде нито едно сериозно положение пред вратата на корейците.

В 29-та минута след центриране от корнер и Ким Цунг Кил бе най-съобразителен и отбеляза единствения гол в мача.

През второто полувреме играта на Локомотив не се промени много, но все пак „столичните железничари” наложиха натиск през последните минути на мача.

В 66-та минута Добрев центрира в наказателното поле на корейците, след което Матеев стреля с глава, но вратарят на корейците спаси топката.

В 77-та минута Дафчев стреля от пряк свободен удар, но вратарят на корейския отбор успя да избие топката.

Пет минути преди края на мача Джилас отбеляза гол, но съдията го отмени.

Следващата контрола на Локомотив София е на 12-и февруари срещу Рапид Букурещ.