Локомотив (София) победи гостите от Вихрен с минималното 1:0 в среща от 16-ия кръг на „А” група в България.

Единственото попадение в мача бе дело на Цветан Генков в 44 минута. Оливейра извърши нарушение срещу Орачев. Шпишич центрира от пряк свободен удар Джилас с глава продължи топката, Шейтанов и Генков скочиха за висока топка, но вратарят падна, а Генков на празна врата се разписа за 1:0.

В 65-ата минута голмайсторът в мача напусна играта, след като старата му травма се възобнови. В 88-та минута след фаул срещу Джилас, Марчо Дафчев имаше възможност да направи резултата 2:0, но удари напречната греда

Наставникът на „железничари” Стефан Грозданов заложи на следния стартов състав: Голубович, Орачев, Савич, Върбанов, Георги Марков, Дафчев, Коилов, Генков, Джилас, Атанасов, Шпишич. Като резерви участие в мача взеха Пасков, Руменов и Христо Марков. Старши треньорът на Вихрен Филип Филипов започна с: Шейтанов, Христозов, Дяков, Димитров, Семерджиев, Софрониев, Руслан Иванов, Марко Марков, Тренков, Господинов, Оливейра. Филипов направи само една смяна в отбора си, като в игра пусна Викторини, а Оливейра излезе.

Локомотив София заема 3-то място в класирането в „А” група с актив от 36 точки, а Вихрен е на 10-о място с 20 точки.