Локомотив София записа първата си победа в предсезонните проверки в Анталия, като победи осмия в руското първенство Кубан Краснодар с 1:0. Буквално в последните секунди от редовното време Владислав Романов вкара единственото попадение в мача, който се игра на терен в хотел "Белиз" и в близост до местен зоопарк.

Зоопаркът в близост

източник: Gong.bg, Светослав Табаков

Преди началото му старши треньорът на българите Димитър Васев и нападателя Ламжед Шехуди изгладиха взаимоотношенията помежду си, след като в предния двубой тунизиецът изрита демонстративно една бутилка при смяната си.

Срещата стартира с подчертан превес на руснаците, които установиха контрол върху топката още в първите минути. В този период локомотивци стигнаха до няколко статични положения, без да създадат главоболия за вратара Беленов.

В 19-ата минута дойде и първата реална голова ситуация. Кулик от Кубан центрира от фаул, а Тони Шунич надскочи всички, за да стреля с глава малко над гредата.

Единадесет по-късно грешка в защитата на Локомотив за малко да струва скъпо. Неразбирателството между бранителите пред Бождиар Митрев позволи на Уго Алмейда да отнеме кълбото и да тръгне към наказателното поле. От границата на пеналта португалският таран отправи силен шут, който вратарят отрази.

Кубан извърши пет промени на почивката, но запази Ивелин Попов в игра до 60-ата минута. Именно до излизането на българина беше най-силният период в мача за момчетата на Леонид Кучук. Те пропиляха три чисти положения, като първото от тях бе в 54-ата. Резервата Георге Бурук стреля атрактивно с ножичен удар, а Митрев отвърна със също толкова впечатляващо спасяване.

Три минути по-късно пак Митрев спаси мрежата на „червено-черните“, като този път отрази мощен изстрел с глава на Ибрахима Балде.

Минутка преди смяната си Ивелин Попов също се отчете с пропуск. Българинът първо получи добро подаване от Хубулов, след което бе побутнат отзад в наказателното поле и падна тревата. Той нямаше много време да претендира за дузпа, защото Локомотив бързо загуби кълбото и Ибрахима Балде се пробва да намери родния национал. Бившият ас на Литекс обаче се размина на сантиметри с подаването.

Оттук до края „железничарите“ набраха инерция, като в 82-ата минута разиграха чудесна контраатака. Топката бе сервирана на Преслав Йорданов с центриране по тревата, ала Беленов отрази удара на резервата.

Тъкмо таранът на българите беше замесен в драматичното попадение в края. Негов шут от около 7 метра затрудни Беленов, който боксира право в краката на Владислав Романов. С нисък удар крилото на Локомотив не остави никакъв шанс на вратаря да реагира отново.

Така Локомотив записа първи успех в контролите, след досегашните поражение и реми.

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ – КУБАН 1:0

1:0 Владислав Романов 90'

Локо Сф (4-3-3): 1. Митрев – 16. Хаджиев (46' - Бранеков), 15. Траянов, 77. Тодоров (62' - Манолов), 8. Трифонов – 20. Том, 26. Иванов (66' - Васев),18. Ливраменто (76' - Велковски) – 11. Романов,  7. Генов (87' - Ризов), 29. Шехуди (72' - Йорданов)

резерви: 84. Галев; 6. Бранеков, 19. Велковски, 88. Ризов, 23. Манолов, 9. Йорданов, 14. Васев

Старши треньор: Димитър Васев

Кубан: 23. Александър Беленов; 22. Антон Соснин (46' - 43. Роман Бугаев), 2. Игор Армаш (73' - 3. Юрий Журавлев), 14. Тони Шунич, 38. Андрей Ещенко (46' - 28. Владимир Лобкарев), 7. Владислав Кулик (61' - 42. Сергей Каретник), 10. Шарл Каборе (60' - 26. Вардан Погосян), 18. Владислав Игнатиев (46' - 9. Арсен Хубулов), 15. Сергей Ткачев (46' - 11. Георге Букур), 71. Ивелин Попов (60' - 5. Никита Глушков), 24. Уго Алмейда (46' - Ибрахима Балде)

Треньор: Леонид Кучук

Главен съдия: Бахтияр Намазов (Узбекистан)

- - -

Най-интересното от срещата минута по минута:

НАЧАЛО НА МАЧА. Локомотив София ще играе с традиционния си червено-черен екип, докато Кубан залага на жълти фланелки със зелени кантове.

3' - Първи корнер за Локомотив. Иво Иванов посрещна избитата топка с изстрел, който беше блокиран.

8' - Два поредни ъглови удара за Кубан, който владее повече топката в първите минути. Митрев комфортно лови след втория.

19' - Първа опасност в мача. Кулик центрира от пряк свободен удар, а Тони Шунич взе високата топка и стреля с глава. Изстрелът му премина на сантиметри над вратата на Локомотив.

21' - Диагонален изстрел на Соснин, който беше спасен от Митрев. Топката остана в близост до вратата, преди защитник на Локомотив да притича и да я избие.

30' - Грешка в отбраната на Локомотив! Неразбирателство между играчите пред Митрев позволиха на Уго Алмейда да напредне към наказателното поле. Португалецът шутира от границата на пеналта, но вратарят на българите с хубав плонж изби.

35' - Добра атака на Локомотив отдясно. Даниел Генов се измъкна и центрира прострелно, а малко пред точката на дузпата Антонио Ливраменто не успя да стигне кълбото, иначе щеше да е сам срещу вратаря. Беленов.

39' - Бърза и обещаваща контраатака за Локомотив. Том обаче не намира вярното продължение.

43' - Уго Алмейда отправя топовен шут отдалеч, който прелита малко встрани покрай гредата зад Митрев.

Дотук Кубан е тимът, който имаше 1-2 чисти ситуации. Локомотив предимно се брани, но контраатаките на българите не изглеждат никак безопасни.

45' - КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ.

46' - НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ.

46' - Една смяна в Локомотив - Александър Бранеков заменя Камен Хаджиев. В състава на Кубан има 5 промени, но Ивелин Попов остава на терена.

52' - Първи жълт картон в мача. Той е за Шарл Каборе, който извърши груб фаул.

54' - Шанс за Кубан! Бурук от руснаците блесна с атрактивна задна ножица, което доведе до също толкова фамозно спасяване от Митрев.

57' - Ново спасяване на Митрев! Ибрахима Балде стреля мощно с глава отблизо, но бившият страж на Левски за пореден път показа чуден рефлекс.

59' - Пропуск на Ивелин Попов! Българинът първо получи добро подаване от Хубулов и бе побутнат отзад в наказателното поле. Нападателят разпери ръце, за да иска дузпа, но такава не последва. Вместо това Локомотив бързо загуби топката и Балде веднага я прехвърли с остро подаване за Попов, който се размина на сантиметри.

60' - Ивелин Попов е сменен заедно с още двама играчи на Кубан, феновете на Локомотив го изпращат с аплодисменти.

62' - Смяна в Локомотив: Александър Манолов сменя Йордан Тодоров.

66' - Смяна в Локомотив: Даниел Васев вместо Иво Иванов

67' - Локомотив получи правото да изпълни пряк свободен удар на 23 метра от вратата. Даниел Васев обаче шутира високо над целта.

72' - Смяна в Локомотив: Преслав Йорданов заменя Шехуди. Този път всичко е спокойно между африканския таран и старши треньора Димитър Васев.

75' - Шанс за Локомотив! Траян Траянов стреля опасно с глава, но топката прелетя встрани от целта.

76' - Смяна в Локомотив: Димитър Велковски вместо Ливраменто.

82' - Най-чистата ситуация за Локомотив! Българите разгърнаха отлична контраатака, при която топката бе центрирана по трева за Преслав Йорданов. Таранът нанесе плътен шут, който обаче Беленов изби в корнер. През втората половина на това полувреме именно Локомотив е тимът, който води играта.

87' - Митрев разчете играта добре и напусна навреме наказателното си поле, за да прекъсне атаката на Кубан с изчистване в тъч.

87' - Смяна в Локомотив: Даниел Ризов вместо Даниел Генов.

88' - Пряк свободен удар за Кубан. Журавлев стига първи до високата топка, ала стреля право в ръцете на Митрев.

90' - ГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ - 1:0! Владислав Романов открива резултата в последната минута чрез нисък удар по тревата.

90+3' - КРАЙ НА МАЧА.