Локомотив София победи щастливо Беласица с 1:0 пред 250 зрители на стадион „Локомотив” в Надежда в мач от 9-я кръг на футболната А група.

Победата за „железничарите” донесе Марчо Дафчев в 95-та минута, след като домакините бяха останали с 9 души на терена, а петричани с 10.

Първото полувреме бе равностойно, като единственото по-чисто положение бе пропуснато от гостите в 31-та минута, след като Марчев, преодоля Голубович, но на празна врата не успя да вкара.

Второто полувреме предложи много футболни емоции на зрителите. Мачът бе много оспорван, което и изнерви футболистите на терена. Стигна се до две мелете между тях, които завършиха с общо три директни червени картона.

Първо в 79-та минута, реферът Ангел Бекяров изгони Джилас от столичани, а от гостите играта трябваше да напусне влезлият като резерва през второто полувреме Кики. В 82-та минута след нови сблъсъци между играчите, в червено бе оцветен Георги Марков.

Мачът остана непредвидим до самия си край, но момчетата на Стефан Грозданов се оказаха най-съобразителни и успяха да отмъкнат трите точки.

В 95-та минута „железничарите” получиха правото да изпълнят пряк свободен удар пред вратата на гостите. Щатният изпълнител за домакините Дафчев се нагърби с отговорността и с хубав диагонален изстрел прати топката във вратата пазена от Бахтарлиев.

След този успех Локомотив София заема третото място в класирането с актив от 18 точки, а тимът от Петрич остана на последното място със 7 точки.