Локомотив София победи Бдин с 4:1 в контрола в Сандански, която закъсня с 25 минути от обявения час 13.00 заради юношески мач по-рано на същия изкуствен терен. Двубоят се игра при минус 2 градуса, което е най-високата температура за деня в цялата страна.

„Червено-черните“ поведоха в 15-ата минута чрез автогол. Павел Петков проби по дясното крилото и стигна почти до гредата на вратата, а пасът му бе засечен от играч на Бдин в собствената мрежа за 1:0. Локомотивци изпуснаха още няколко чисти положения, за да покачат резултата до почивката.

В 50-ата минута падна вторият гол за Локо Сф. Марчо Дафчев центрира от корнер и Костадин Велков с глава вкара за 2:0.

Пет минути по-късно Даниел Пеев вкара красиво за 3:0. Той намери топката на дъгата пред наказателното поле и с прехвърлящ удар преодоля вратаря на видинчани.

В 69-ата минута Бдин успя да намали на 3:1 след гол с глава на Цветков.

В 79-ата минута Младен Стоев реализира четвъртия гол за Локомотив след лек рикушет в защитник за крайното 4:1.

И през втората част възпитаниците на Тони Велков направиха доста пропуски, за да направят победата си още по-убедителна.

Локо Сф игра в състав: Галев, Гаров, Върбанов, Бранеков, Добрев, Ю. Петков, Дафчев, М. Димитров, Пеев, Атанасов, П. Петков /след почивката влязоха Михайлов, Коев, Велков, Стоев, Манолов, а в 70-ата минута Павлов, Велев, Св. Петров, Величков, Георгиев и Манчев/.