Локомотив София загуби с 1:3 гостуването си на Алемания Аахен. В приятелската среща, която бе официално представяне на немския тим и се игра пред повече от 10 000 зрители на стадион Тиволи, своя дебют направи новото попълнение на аахенци Тодор Колев.

Срещата започна мълниеносно и още в четвъртата минута на Вукович фаулира Калоян Караджинов в наказателното поле. Потърпевшият Караджинов сам се нагърби с изпълнението на наказателния удар и с точен удар даде преднина на Локо София.

В 11-тата минута бившият играч на Литекс Лауренцио Регекампф центрира от пряк свободен удар, а непокритият Мариус Еберс засече топката и изравни резултата.

Още седем минути игра бяха необходими на футболистите на Алемания да стигнат до пълен обрат. Асистиралият за първото попадение Лауренцио Регекампф остана непокрит след центриране на Печка отдясно и с глава прати топката в мрежата на Голубович.

След 20 минути игра Калоян Караджинов нахлу в наказателното на немците и бе спънат от Лагерблом, но съдията Метцен този път подмина нарушението и не отсъди дузпа.

Бранителят на столичните железничари Йордан Върбанов направи груба грешка в 23-тата минута, когато се опита да върне към вратаря Урош Голубович, но топката бе отмъкната от Еберс, който вкара второто си попадение в мача.

До края на полувремето и двата тима имаха добри положения за отбелязване на гол, но ново попадение не падна.

Бившият голмайстор на Славия Тодор Колев се появи в игра в 63-тата минута на мястото на отбелязалия две попадения Мариус Еберс. Таранът заигра на върха на атаката на Алемания, като на няколко пъти се озова в положение на засада.

Състави:

Алемания Аахен: 12. Щукман, 3. Клицпера, 4. Вукович, 5. Лагерблом, 10. Вайгелт, 11. Печка (63 – 8. Немет), 16. Еберс (63 – 9. Колев), 20. Леман (71 – 21. Фил), 23. Регекампф (46 – 6. Поленц), 26. Милчраум, 28. Каспер

Локомотив София: 1. Голубович, 13. Върбанов, 3. Д. Дончев (46 – 5. Марков), 11. Добрев (82 – 28. Ст. Дончев), 7. Крумов (46 – 4. Лопеш), 23. Иванов, 18. Караджинов, 17. Орачев (71 – 25. Балдовалиев), 30. Атанасов (40 – 20. Златински), 10. Дафчев, 14. Антунович (46 – 9. Джилас)