Локомотив София приключи с равенство контролите си в Анталия. В мач, в който столичани стояха по-добре на терена, те изпуснаха победата срещу лидера в словенското първенство Домжале и стигнаха до 2:2.

Така след като и Черно море по-рано завърши наравно със словенците, възпитаниците на Лука Елснер регистрират четвъртото си поредно реми. Локомотив пък приключва лагера си с актив от две равенства победа и загуба.

Локомотив София - Домжале

източник: Gong.bg, Валентин Грънчаров

Българите направиха много силно първо полувреме, в което започнаха доста настървено. Пресата на „железничарите“ често водеше до грешки при изнасянето на топката в редиците на техния опонент. Това печелеше доста фаулове за Локомотив и именно след статично положение те откриха.

В 18-ата минута българите изпълниха корнер вдясно от вратата на Антонин Трилес. Топката беше изчистена и попадна право у Антонио Ливраменто пред наказателното поле. Португалецът укроти и стреля от въздуха, а след рикошет кълбото придоби странна парабола и се отби в напречната греда, за да тупне зад голлинията. От Домжале претендираха, че не е имало гол, но съдиите посочиха играта да се поднови с удар от центъра.

Последва дълъг период на затишие, в който „червено-черните“ се прибраха в половината си и дебнеха на контраатаки, а словенците опитваха да ги притиснат. Те обаче стигнаха само до една чиста ситуация и то в края на полувремето. В 41-ата минута уругваецът с български корени Саша Анеф стреля опасно от вътрешността на наказателното поле, а Митрев изби. Бенджамин Морел първи стигна до нея и пробва добавка, която след рикошет попадна в ръцете на вратаря.

След паузата Локомотив можеше да дръпне по-сериозно в резултата. В 55-ата минута Даниел Генов чудесно свали от едно докосване дълъг пас към Том пред дъгата. Бразилецът заложи на атракцията и шутира веднага, изпращайки топката високо над целта.

Доста нещастно за момчетата на Васев техният противник изравни три минути по-късно. Матей Подлогар получи добър извеждащ пас в наказателното поле, а Румен Трифонов тръгна да го гони. Защитникът го изпревари за топката, но с шпагата си я отби така, че прехвърли излезлия напред Митрев и я прати в собствената си мрежа – 1:1.

„Железничарите“ обаче продължиха с настойчивата си игра и пресата им пак даде резултат. В 72-ата минута Даниел Генов сам отмъкна топката в половината на Домжале, проби към дъгата и стреля прецизно от около 21 метра. Кълбото тупна на земята и не остави шанс на Трилес, за да влети в долния ляв ъгъл.

Локомотив сам опропасти усилията си две минути преди изтичането на редовното време. Тогава резервата Камен Хаджиев върна твърде хазартно към Митрев, а Андрей Блейдеа стигна първи до кълбото, за да стреля покрай стража за крайното 2:2.

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ – ДОМЖАЛЕ 2:2

1:0 Антонио Ливраменто 18'

1:1 Румен Трифонов (авт.) 58'

2:1 Даниел Генов 72'

2:2 Андрей Блейдеа 88'

Локомотив София (4-3-3): 1. Божидар Митрев – 77. Йордан Тодоров, 6. Александър Бранеков (68' - Хаджиев), 15. Траян Траянов (73' - Ранджелович), 8. Румен Трифонов – 20. Евертон Джилио-Том /60' - Васев/, 26. Иво Иванов, 18. Антонио Ливраменто (78' - Ризов) – 11. Владислав Романов, 29. Ламжед Шехуди (68' - Йорданов), 7. Даниел Генов (75' - Велковски)

резерви: 13. Кристиан Кацарев, 84. Валентин Галев; 5. Марко Ранджелович, 9. Преслав Йорданов, 14. Даниел Васев, 16. Камен Хаджиев, 19. Димитър Велковски, 23. Александър Манолов, 96. Eлтон, 88. Даниел Ризов

Старши треньор: Димитър Васев

Домжале: 1. Антонин Трилес – 7. Руди Пожег, 8. Анце Йелар, 9. Джорин Джон, 16. Жан Кумер, 17. Матей Подлогар, 20. Жуниньо, 26. Саша Анеф, 27. Габер Добролович, 87. Бенджамин Морел, 92. Жига Куос

Треньор: Лука Елснер

- -

НАЧАЛО НА МАЧА.

10' - Антонио Ливраменто даде началото на добра атака за Локомотив, след като отне кълбото в половината на противника. Той веднага пусна извеждащ пас за Романов, който останл сам срещу вратаря стреля встрани. Така или иначе страничният съдия бе сигнализирал за засада.

13' - Анемичен изстрел на Влади Романов от ъгъла на наказателното поле, Трилес лови без проблеми.

15' - Жуниньо овладя избита от защитата на Локомотив топка на около 30 метра от вратата и опита параболичен шут. Право в ръцете на Божидар Митрев.

18' - ГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ СОФИЯ - 1:0! Българите изпълниха корнер вдясно от вратата на Трилес, топката беше изчистена пред дъгата, където Ливраменто я овладя и стреля от воле. Кълбото рикошира в тяло на защитник, намери напречната греда и тупна зад голлинията. Вратарят на Домжале опита да продължи играта, но главният съдия зачете гола.

32' - Опасно центриране по тревата пред вратата на Митрев, топката излиза в аут, без нито един от футболистите да успее да играе с нея.

38' - Пожег успя да мине с топката покрай двама бранители на Локомотив и стреля от около 22 метра. Шутът му прелетя много високо над целта.

41' - Първа чиста ситуация за Домжале! Саша Анеф нанесе плътен удар от вътрешността на наказателното поле, Митрев боксира. Кълбото попадна у Морел, който също нанесе удар, ала след рикошет вратарят на Локомотив успя да улови.

43' - Пряк свободен удар на около 22-23 метра фронтално срещу вратата на Локомотив. Морел нанесе фалцов удар покрай стената и дясната греда зад Митрев.

45' - КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ.

46' - НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Без промени в стартовата единадесеторка на Локомотив.

55' - Страхотен шанс за Локомотив София! Дълъг пас към Даниел Генов, който от едно докосване свали към Том пред наказателното поле. Бразилецът без подготовка стреля от воле и изпрати кълбото доста над целта

58' - С ДОСТА КЪСМЕТ ДОМЖАЛЕ ИЗРАВНЯВА - 1:1! Румен Трифонов опита да спре набег на Матей Подлогар, който се спусна в наказателното поле. Бранителят се хвърли на шпагат, за да избие топката, но го стори така, че прехвърли излезлия напред Митрев и вкара в собствената си мрежа.

70' - Резервата Ален Ожболт проби добре към дъгата и стреля ниско към Митрев. Вратарят не се намеси добре и изпусна топката, а Румен Трифонов притича, за да изпревари Подлогар и изчисти. Двамата съотборници обаче се удариха, а играта беше спряна за няколко минути, за да се окаже медицинска помощ на вратаря.

72' – ГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ – 2:1! Даниел Генов сам открадна топката в половината на Домжале напредна към наказателното поле и нанесе много прецизен шут малко пред дъгата. Топката тупна коварно пред Трилес и влетя в долния ляв ъгъл.

Без особени опасности пред двете врати малко преди изтичането на редовното време.

88' - ГОЛ ЗА ДОМЖАЛЕ - 2:2! Груба грешка на Камен Хаджиев, който върна твърде слабо към Митрев. Влезлият на смяна Блейдеа догони кълбото и успя да го пусне покрай стража, за да изравни резултата.