Локомотив София победи Арис с 1:0 в контролна среща, играна в Солун. Точен за столичните железничари бе Саша Антунович в 49-тата минута на мача. Голът падна след центриране от корнер на Коилов, което сръбският таран засече с глава.

През първото полувреме Домакините се опитаха да наложат по-сериозен превес във владеенето на топката. Локомотивци отговориха със бойка игра в защита, като същевременно създадоха най-опасното положение за първите 45 минути.

Караджинов остана сам срещу вратаря на домакините, но бразилецът Негри изби топката от краката му.

Втората част започна вихрено за локомотивци. Първо в 47-та минута влезлият като резерва Димо Атанасов стреля опасно, а две минути по-късно падна и голът. Христо Коилов центрира остро от корнер и Саша Антунович извиси снажното си тяло сред бранителите като засече неспасяемо топката с глава за 1:0.

До края на мача Димо Атанасов стреля опасно, но ударът му мина покрай гредата. Гърците пропуснаха да изравнят в последнта минута на продължението, когато резервата Тинга стреля с глава, но не уцели вратата.

Така Локомотив спечели престижна победа над петия в гръцкото първенство Арис Солун. По време на мача "червено-черните" бурно бяха подкрепяни бурно от стотина свои привърженици. Това е и последната проверка за железничарите от лагера им в южната ни съседка.

Арис Солун – Локомотив София 0:1

0:1 Антунович 49’

Жълти картони: Антунович и Г. Марков