Локомотив Пловдив записа първа победа за 2008 година, като надделя над Велбъжд Кюстендил с 2:0. Пловдивчани изиграха първата си проверка тази зима в Сандански. Утре „черно-белите” ще се изправят срещу Пирин Благоевград. „Смърфовете” нанесоха своя удар в рамките на 3 минути между 36-ата и 39-ата, когато Даниел Моралес и Румен Горанов отбелязаха двете попадения в мача. Бразилецът бе точен с глава след центриране на Стойчев от ъглов удар, а след това Горанов се разписа след шут от фаул.

В игра за Локомотив през второто полувреме се появиха и тримата аржентински футболисти Хорхе Нунес, Иван Мориконе и Диего Сентурион, както и киргизстанеца Карим Израилов.

СЪСТАВЪТ НА ЛОКОМОТИВ: Стоян Ставрев, Теодор Банев, Мартин Сечков, Александър Бранеков, Петър Кюмюрджиев, Гюрсел Вели, Румен Горанов, Дани Кики, Даниел Моралес, Герасим Заков, Димитър Илиев (Кирил Акалски, Хорхе Нунес, Карим Израилов, Иван Мориконе, Диего Сентурион, Стайко Стойчев)