Локомотив Пловдив победи Марек с 4:1 като гост в мач от 30-ия кръг на А група.

За "смърфовете" Мартин Камбуров реализира хеттрик, а един гол добави  Дани Кики. За дупничани точен беше Росен Йорданов, а домакините нацелиха и греда чрез Златко Бонев в 18-ата минута.

"Смърфовете" започнаха устремно и откриха резултата още във 2-ата минута с попадение на Дани Кики. Камбуров пропусна да удвои в 15-ата минута като негов удар мина над гредата.

Домакините отвърнаха с греда на Златко Бонев в 18-ата минута. Футболистът на домакините стреля прецизно, но топката нацели гредата.

В 25-ата минута Камбуров реазилира първия си гол в мача, след като перфектна триходова атака между Карагерен, Кики и Камбуров завърши с гол на последния.

В края на полувремето Камбуров реализира за 2:1 от дузпа отсъдена за нарушение на Борислав Николов срещу нападателя на Локомотив.

През втората част домакините върнаха един гол чрез Росен Йорданов, който преодоля технично стража на Локомотив - Теодор Скорчев в 51-ата минута.

В 78-ата минута Камбуров оформи хеттрика си и излезе еднолично при голмайсторската листа на А група с 13 попадения.

След успеха Локомотив събра 29 точки е заема 10-ото място, а Марек е 11-ти със 17 точки.