Отборът на Локомотив Пловдив победи третодивизионния Гигант с 2:0 в контролна среща, играна днес на градския стадион в Съединение.

В игра за пловдивския тим титуляр започна дошлият на проби франски футболист Адама Гуидиала, който вкара гол в дебюта си. Старши треньорът на "черно-белите" Илиан Илиев пусна в игра футболисти, които досега бяха резерви, както и талантливи юноши на клуба.

"Смърфовете" имаха надмощие през целия двубой. В 42-ата минута македонецът Стефан Йефтоски центрира от фаул и Мартин Кавдански засече с глава в мрежата за 0:1.
Гостите започнаха по-активно и втората част. В 59-ата минута Берсент Карагарен центрира и Адама Гуидиала бе точен с глава за 0:2. До края на двубоя и двата съперника направиха няколко пропуска и резултатът се запази

След контролната среща старши треньорът на Локомотив Пловдив Илиан Илиав изрази задоволството си от проверката и добави, че Адама Гуидиала остава на проби.

Състав:
Локомотив (Пд): Александър Витанов, Айкут Янъков, Мартин Кавдански, Георги Вълчев, Ясин Амрауи, Стефан Йефтоски Мартин Райнов, Веселин Марчев, Адама Гидабала, Бирсент Карагарен, Георги Чукалов (Кристиян Кацарев, Жак Пехливанов, Димитър Минчев, Стоян Григоров, Димитър Велковски, Иван Грънчаров, Расим Сюлейман) /БТА