Локомотив Пловдив победи Беласица с 2:1 в първата си предсезонна контрола. Възпитаниците на Иван Маринов успяха да обърнат развитието на двубоя, след като до 70-тата минута губеха с 0:1.

Кирил Димитров откри в 10-тата минута, а до края на полувремето пропуски направиха Въндев и Горанов.

В 41-вата минута след пряк свободен удар изпълнен от Даксон, вратарят на Бела Бахтерлиев не успя да играе с топка, след което тя рикошира в напречната греда.

В 70-тата минута главният съдия Димитър Стоилов отсъди спорна дузпа за Локомотив и Златковски бе точен за 1:1.

В 82-рата минута нападателят на Беласица Капранов на празна врата прати топката в гредата, а две минути по-късно отново Златковски бе точен за 1:2 след подаване на Анев отдясно.

Дебют за Локомотив Пловдив направи Адриан Олегов, а за петричани първо участие записа бразилеца Ели Маркес.

Боби Тренчев, наш пратеник в Банско със съдействието на „Алпласт-Петрич” – производител на алуминиева и PVC дограма.