Контролната среща между Миньор Перник и Локомотив Пловдив, играна на стадиона в Мурсалево, завърши без победител - при равенство 1:1.

Двата елитни тима си размениха по едно попадение през двете полувремена. Миньор поведе в резултата в 18-ата минута след центриране от фаул близо до тъчлинията, когато топката бе изчистена лошо от защитата на черно-белите и попадна в Горан Янкович, който засече кълбото пред дъгата на наказателното поле за 1:0.

Локо Пловдив изравни в 68-ата минута. След пас на Чипев Ангел Йошев се озова на стрелкова позиция срещу Иван Чворович и вкара за крайното 1:1.

Четвърт час преди края на проверката стана спречкване между феновете на Миньор и Локомотив, но солидния брой полицаи за контролна среща бързо се справи със ситуацията. Двубоят бе изгледан от около 300 човека, като имаше агитки и от Пловдив, и от Перник.