Отборът на Локомотив Пловдив ще срещне в контролна среща завършилия на 4 място в гръцкото първенство - Паниониос.

Мачът срещу спечелилия участие в турнира за Купата на УЕФА отбор ще с играе на 20 юли в Банско, където „черно-белите” ще бъдат на лагер.

Освен срещу гърците, „смърфовете” уредиха още две приятелски срещи, в които противници ще бъдат Миньор Перник на 23 юли и Берое на 2 август. Спарингът срещу старозагорци ще е последен за футболистите на пловдивчани преди старта на шампионата.

Ако Локомотив домакинства в първия кръг, мачът срещу „зелените” ще се играе на „Лаута”, в противен случай „смърфовете” ще пътуват до Стара Загора.

В същото време стана ясно, че първата проверка, в която футболистите на Драган Канатларовски трябваше да срещнат отбора на Банско пропада и така на 9 юли те вероятно ще направят двустранна игра. Останалите сигурни контроли са срещу Пирин Разлог (12 юли), Локомотив София (16 юли), Несебър (26 юли) и кипърския Апоп (30 юни)