Локомотив Пловдив удари шампиона Левски с 2:1 в контрола, играна днес. Головете за пловдивчани отбелязаха Халими и Камбуров през първото полувреме, а почетното попадение за „сините” бе дело на Лъчезар Балтанов.

Пред 2000 зрители на „Лаута”, наставникът на домакините Ясен Петров бе заложил на титулярите си, докато колегата му Станимир Стоилов пусна основно юноши и футболисти, които по-рядко вземат участие в официалните мачове.

Локомотив Поведе в резултата още в 8-та минута. Ангел Йошев преодоля защитник на гостите от София, навлезе в наказателното поле, пусна топката на Халими, който не сгреши – 1:0 за „смърфовете”. Три минути преди това гол на Моралес за домакините бе отменен заради засада.

Само две минути след като получиха попадение, шампионите отговориха с опасна атака. След центриране на Стоев, Джайеоба стреля силно, но Стоян Колев се справи със ситуацията. В ответната атака капитанът на пловдивчани Мартин Камбуров бе изведен сам срещу вратаря на „сините” Митрев, шутира опасно, но кълбото излезе в аут.

13 минути по-късно лидерът на Локомотив се реваншира за пропуска си – след центриране отдясно на Даксон свиленградчанинът се разписа с глава от 3-4 метра. По този начин Камбуров си подари приятен подарък за своя рождения ден днес.

През второто полувреме Ясен Петров и Станимир Стоилов извършиха много промени в съставите си. Капитанът на Левски Елин Топузаков бе сменен на почивката, като през второто полувреме Веселин Минев носеше капитанската лента за столичани. Пет минути след подновяването на играта Лъчезар Балтанов намали за Левски. Той получи пас отляво, влезе диагонално в наказателното поле и с плътен удар оформи крайното 2:1.

До края на мача не се случи почти нищо интересно. Първи игрови минути за шампионите, пък макар и в контрола, записа юношата на английския Брентфорд Ивайло Димитров, който кара пробен период в отбора на „сините”.

Съставите на двата отбора:

Локомотив Пловдив: Колев (46 – Ставрев), Анев (67 – Неделчев), Милиев (65 – Сечков), Йошев (55 – Самокишев), Моралес, Златинов ( 55 – Вели), Даксон, Горанов (67 – Бранеков), Камбуров (к) (65 – Илиев), Хейгън ( 55 – Кики), Халими (65 – Сакалиев)

Левски: Митрев (70 – Георгиев), Стоев, Мутафчийски, Минев, Сърмов, Мирослав Иванов (70 – Табаков), Огнянов, Зизов (46 – Ивайло Димитров), Джаейоба (65 – Киров), Балтанов, Топузаков (к) (46 – Стойчев)