Локомотив Пловдив победи Литекс с убедително 3:0 в контролна среща, част от подготовката на двата тима за втората част от първенството.

Срещата се игра на Лаута под непрекъснат дъжд, а в първата проверка за годината на Литекс, наставникът Красимир Балъков даде шанс за изява на почти всичките си футболисти, като раздели тима на две формации за всяко полувреме. Локо Пд също излезе с два различни състава в двете полувремена.

Грубите грешки в защитата на Литекс предрешиха изхода от срещата. В средата на първото полувреме само за две минути паднаха два гола, а през второто полувреме Локомотив оформи крайното 3:0 от дузпа.

Следващата проверка на Литекс е на 26 януари срещу Раковски.

Локомотив Пд – Литекс 3:0 - Благой Наков 27, 29, Кики 74-дузпа

Локомотив Пд: Йордан Господинов, Богомил Дяков, Здравко Илиев, Игнат Дишлиев, Ванчо Траянов, Янко Сандански, Спас Делев, Бирсент Карагарен, Благой Наков, Мартин Камбуров.

Литекс: Винисус Баривиейра, Джаксън Менди, Илия Миланов, Илия Мунин, Иван Горанов, Антон Недялков, Кристиян Малинов, Патрис Бумал, Милчо Ангелов, Александър Георгиев, Георги Минчев.

8` Вратарят Господинов със сетни усилия изби от голлинията удар на Георги Минчев.

22` Удар почти от аутлинията на Ванчо Траянов, Баривиейра изби, топката се отби в напречната греда.

В първите 20-тина минути мачът е равностоен, първите минути бяха за Локомотив, след това Литекс взе инициативата. Липсват головите ситуации.

ГОЛ 27` Груба грешка в защитата на Литекс, Винисиус напусна наказателното поле, и пресиран от Благой Наков сбърка, и Наков от около 25 метра вкара на празната врата.

Смяна: Скорчев заменя Йордан Господинов.

ГОЛ 29` Отново Благой Наков бе намерен непокрит на метър от голлинията, и пак след груба грешка в оранжевата защита, отбеляза.

Брутален фаул на Кристиан Малинов срещу Спас Делев накара двата отбора да си спретнат сериозно меле на терена.

39` Кристиян Малинов нацели гредата в опита си за центриране от фаул.

През второто полувреме и двата отбора пуснаха изцяло нови състави.

Локо Пд: Скорчев, Молдованов, Горанов, Вълчев, Де Врийзе, Кики, Костадинов, Филипов, Стамов, Янъков, Мехди Бурабия.

Литекс: Александър Конов, Пламен Гълъбов, Рафаел Перес, Васил Божиков, Страхил Попов, Александър Цветков, Чавдар Ивайлов, Кирил Десподов, Румен Руменов, Уилмар Джордан, Данило Асприля.

ДУЗПА 74` Бранимир Костадинов бе фаулиран в наказателното поле на Литекс, Дани Кики отбеляза от бялата точка.